У Львові зупинили будівництво на вулиці Лесі Українки через захоплення території

четвер, 5 вересня 2019 р. о 16:29
У Львові зупинили будівництво на вулиці Лесі Українки через захоплення території
city-adm.lviv.ua
незаконна забудова

Фахівці виявили ознаки захоплення території та незаконно зареєстроване право власності на вул. Лесі Українки, 7, де проводилося будівництво.  

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Сьогодні у Львові відбулось виїзне засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо будівництва в дворику на вул. Лесі Українки, 7. Фахівці виявили низку порушень і зазначили, що є захоплення території. Відтак, забудовник має припинити будівництво й узаконити всі проекти і дозвільні документи, а також демонтувати незаконну надбудову.

Також міськрада готує необхідні документи для скерування у відповідні органи щодо незаконних дій забудовника та приватних реєстраторів.

"Цю проблему вчора озвучили на апаратній нараді, і мер доручив провести виїзне засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС. Там озвучили проблему, що один зі співвласників будівлі на Лесі Українки, 7 веде будівництво з порушенням законодавства. Такі речі є неприпустимими, тому ми сьогодні разом із членами комісії та низкою інших дотичних фахівців вийшли на місце і побачили, що дійсно є низка порушень" – розповів заступник міського голови з питань безпеки Сергій Бабак.

За його словами, на підставі технічного паспорта зареєстрували право власності на більші метри, хоча це мають робити тільки на підставі декларації. Тобто є передумови вважати, що тут була або службова недбалість, або злочинний умисел, що міськрада розслідуватиме.

"Також власник цієї будівлі нам усно заявив, що це погодили з усіма мешканцями, але мешканці сказали, що жодної згоди на таке захоплення місць загального користування цьому співвласнику помешкання не давали. Чітко видно, що є захоплення території та порушення проекту, адже вони не мали права виходити за фундамент. Ми проведемо у найближчі дні ще протокольне засідання в міській раді за результатами цього виїзду", – обурився Бабак.

Юридичний департамент буде займатися розслідуванням дій тих посадових осіб і тих реєстраторів, які зробили реєстрацію, не маючи на це підстав. Так само вчинять усі необхідні судові дії щодо зупинення будови.

"Ми погодили, що забудовник припиняє будь-які дії і повинен відкоригувати проект, який був, а також дати по-новому декларацію, забрати надбудову і те, що вийшло за фундамент, тобто зробити реконструкцію в межах належної йому частини будівлі. Він вийшов і по висоті, і по боковій частині, тому це самозахоплення", – вважає чиновник.

Юристи вже готують документи для подання позову до суду, керівник районної адміністрації буде контролювати разом із мешканцями, щоб роботи не продовжувалися.

"Якщо забудовник порушуватиме домовленість, будемо діяти більш жорстко, залучатимемо Муніципальну варту, поліцію. Також ми проведемо службове розслідування щодо дій одного з посадовців Франківської адміністрації, який, працюючи на державній службі, консультував забудовника", – запевнив Бабак.

За словами в.о. директора департаменту містобудування, начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львові Володимира Цабака, у 2015 році видали містобудівні умови та обмеження.

"Відповідно, були видані дозволи. Об’єкт введели в експлуатацію не в тому стані, що є. Люди зробили технічний паспорт, незаконно зареєстрували право власності", – повідомив він.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024