Йдеться про створення робочої групи для визначення ключових проблем мікрорайону та призупинення видачі містобудівних дозволів на час роботи цієї групи.
Сьогодні, 17 жовтня, під час сесії Львівської міської ради депутат фракції Європейська Солідарність Володимир Марусяк зачитав запит до міського голови Львова Андрія Садового щодо необхідності створення робочої групи для вивчення питання належної інфраструктури в Шевченківському районі.
"Населення Львівської МТГ налічує близько 800 тис. осіб, зокрема у Шевченківському районі близько 150 тис. осіб. Шевченківський район – один з шести районів Львова, що охоплює територію центрально-північної частини міста Львова. В даному районі розташовано багато закладів освіти, культури, об'єкти медичного призначення та підприємства. Особливу увагу в цьому районі присвячено лікарні Святого Пантелеймона в складі ТМО-1 на базі якого функціонує Національний реабілітаційний центр "Незламні". В склад екосистеми Unbroken входить також Замарстинівський парк. Замарстинівський парк розташований впритул до лікувальних корпусів Національного реабілітаційного центру "Незламні". Оскільки кількість тих, хто потребує реабілітації внаслідок воєнних дій, постійно збільшується, ми з вами прийняли рішення використати потенціал парку для відновлення поранених, зокрема облаштувати потрібну для цього інфраструктуру" – заявив Марусяк.
Однак, за його словами, замість створення комфортних умов для реабілітації військових та цивільних, спостерігається неоднорідний розвиток мікрорайону в межах вулиць Пилипа Орлика, Миколайчука та Щурата. Зокрема, стрімко триває житлова забудова вулиці Пилипа Орлика на протилежній стороні парку "Замарстинівський". Ця ділянка на вулиці Пилипа Орлика є вузькою, на якій не можуть здійснити роз'їзд дві вантажівки, тут відсутні тротуари, що змушує пішоходів, в тому числі ветеранів на інвалідних візках, рухатись проїжджою частиною дороги. Учні, студенти, літні люди та ветерани не мають можливості безпечно рухатись до реабілітаційного центру, лікарні, школи, садочку та зупинки громадського транспорту.
"Разом з тим, це не заважає забудовникам будувати більш як 15 житлових будинків, що в майбутньому збільшить населення вказаного мікрорайону на декілька тисяч мешканців та сотні транспортних засобів. Ми, як влада міста затвердили План сталої мобільності Львова, але на цьому прикладі не створили умови для пішоходів, велосипедистів та користувачів громадського транспорту.
Ми, як влада міста, проводимо стратегічні сесії щодо створення концепцій інтегрованого розвитку території, але на цьому прикладі показуємо відсутність прикладного значення цього документу. Ми, як влада міста, повинні дбати про мешканців нашої громади, і цей приклад може бути лакмусовим папірцем нашої спроможності це зробити. Ми можемо попередити проблеми, які мали вже в мікрорайоні Малоголосківська" – наголосив Володимир Марусяк.
Саме тому депутат просить:
– створити робочу групу для визначення ключових інфраструктурних проблем мікрорайону в межах вулиць Пилипа Орлика, Миколайчука, Щурата, Віри Надії і Любові, в тому числі будівництва хордової вулиці згідно з генеральним планом для розвантаження руху транспорту;
– зупинити видачу містобудівних умов та обмежень для будівництва чи/та реконструкцій будівель в мікрорайоні в межах вулиць Пилипа Орлика, Миколайчука, Щурата, Віри Надії і Любові до отримання та затвердження результатів роботи робочої групи;
– створити та забезпечити умови для руху пішоходів, в тому числі особам з інвалідністю, по вул. Пилипа Орлика.