У землях довкола Грибовицького сміттєзвалища побільшало цинку і марганцю

понеділок, 5 березня 2018 р. о 11:45

Саме цих шкідливих речовин побільшало там порівняно з минулим роком.

Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції у Львівській області надалі проводиться кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні впливу Грибовицького сміттєзвалища. Станом на 3 березня відібрано 27 проб поверхневих вод та 14 об'єднаних проб ґрунтів.

За результатами проведених досліджень проб ґрунтів виявлено перевищення норм відносно фону по показниках: азот амонійний, нітрати, хлориди, кобальт, марганець, свинець, мідь та залізо загальне. У порівнянні з 2017 роком у ґрунтах у зоні впливу полігону Грибовицького сміттєзвалища збільшився вміст концентрацій забруднюючих речовин (марганцю та цинку).

За результатами проведених досліджень поверхневих вод спостерігаються наступні тенденції:

- у порівнянні з 2017 роком в меліоративному каналі у місці сходження обвідних каналів біля автодороги Львів-Рава-Руська, приблизно 1 км від підніжжя сміттєзвалища відзначено збільшення вмісту концентрацій забруднюючих речовин (хлоридів, азоту амонійного, біохімічного споживання кисню, хімічного споживання кисню);

- помітний вплив меліоративного каналу на річку Малехівка;

- річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтва, оскільки дана річка зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка (вище по течії);

- річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ.

Нагадаємо, за результатами досліджень відібраних проб ґрунтів поблизу Грибовицького смітєзвалища, із червня по грудень 2017 року екологи відзначили збільшення вмісту у ґрунтах хлоридів, кадмію, марганцю та свинцю.

Мітки: Грибовицьке сміттєзвалище, Державна екологічна інспекція, забруднення земель, моніторинг, новини львівщини

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024