Україна засудила анексію Росією Криму

вівторок, 18 березня 2014 р. о 12:35
Україна засудила анексію Росією Криму
nbnews.com.ua
крим

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий та категоричний протест проти визнання Російською Федерацією самопроголошеної Республіки Крим як суб’єкта міжнародного права.

Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті МЗС.

"Проголошення незалежності «Республіки Крим» є безпосереднім наслідком застосування проти України сили і погрози силою зі сторони Російської Федерації, що, з огляду на статус Росії як ядерної держави, має особливо небезпечний характер як для територіальної цілісності і незалежності України, так і для міжнародного миру та безпеки в цілому", йдеться в заяві.

"Незважаючи на правомірні дії України як територіального суверена під юрисдикцією якого перебуває АР Крим, самопроголошена влада Кримського півострову 16 березня 2014 року провела плебісцит, який порушує не тільки чинне законодавство України, але й фундаментальні норми міжнародного права", заявляють в міністерстві.

МЗС звернулося до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматись від міжнародного визнання «Республіки Крим», адже "референдум був проведений з кричущим порушеннями загальноєвропейських норм і стандартів проведення референдумів.

Нагадаємо, 11 березня Верховна Рада Криму ухвалила Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. 16 березня у Криму відбувся референдум, організатори нарахували 96,77% голосів "за" приєднання до Росії. Референдум не визнала як центральна влада України, цивілізовані країни світу, проте визнала Росія, яка уже розпочала юридичний процес приєднання Криму.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024