Рано чи пізно ринок землі в Україні мусить запрацювати, але перед цим потрібно здійснити ряд конкретних речей і перш за все провести повну інвентаризацію земель, - переконаний депутат Львівської обласної ради, член комісії з питань розвитку села та АПК, аграрій, кандидат у народні депутати України по 117 виборчому окрузі Олег Баран.
Про це повідомила прес-служба депутата.
Крім того, за словами експерта, потрібно чітко розуміти, що українські землі різняться між собою. Наприклад, земля, яка є на сході чи на Кіровоградщині, інша за родючістю грунтів ніж та, що на Західній Україні. «Виходячи з цього, ми повинні чітко розуміти, що тут потрібен індивідуальний підхід до кожної території. Один земельний закон для усієї України може діятиме неправильно», - наголосив Олег Баран.
За його словами, говорити про зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення можна лише після проведення повної інвентаризації землі. «Лише у цьому випадку ми можемо сідати за круглий стіл з громадою і говорити про те, як в подальшому має відбуватися даний процес. Адже скасувати мораторій - не складно. Складно зробити так, щоб кожен селянин не мав претензій до закону про землю, а українські фірми та бізнесмени, які захочуть стати власниками землі, могли прозоро її купити. Тут не повинно бути ображених чи обділених», - підсумував депутат.
Як додав Олег Баран, на сьогодні чимало політиків банально спекулюють на темі землі. Набираючи цим додаткові бали. «Вже є коментарі про те, що через не продовження Верховною Радою мораторію на продаж землі, з 1 січня стане можливим купівля-продаж сільгоспугідь. Тільки ці заяви надто нагадують банальні політичні спекуляції. Адже для продажу сільгоспземель немає ні організаційних, ні законодавчих передумов. Маю на увазі прийняття відповідного закону про ринок земель. А без цього документу про продаж землі не може бути й мови», - наголосив Олег Баран.