Україна веде перемовини з Європейським союзом щодо модернізації профтехосвіти.
Про це повідомляє кореспондент Варіантів.
Сьогодні, 10 грудня, із робочим візитом у Львові перебувала міністерка освіти та науки України Лілія Гриневич.
Міністерка обговорювала з керівниками професійно-технічних закладів Львівщини, а також із роботодавцями нові можливості для розвитку профтехосвіти в Україні.
"Наразі існує великий дизбаланс між ринком освіти та ринком праці тому, що лише 20% випсукників ідуть навчатися до ПТУ, а 80% ідуть одразу до вищих навчальних закладів" – заявила Гриневич.
За її словами, така ситуація склалася через те, що на професійно-технічну освіту дивляться ще з радянського погляду.
"Третій рік поспіль відбуваються інвестиції в обладнання профтехосвіти й наразі критично важливо долучити до навчального процесу роботодавців" – повідомила міністерка.
На інтеграцію бізнесу до навчання в ПТУ, на її думку, є 2 причини:
– у закладах професійно-технічної освіти мають готувати професіоналів для сучасного ринку праці;
– роботодавці – люди, які можуть інвестувати в спеціалізовану середню освіту й допомогти навчатися учням на виробництві;
Також Лілія Гриневич зазначила, що в Україні вже затверджено новий план розвитку професійно-технічної освіти. Окрім цього, держава веде перемовини з ЄС про великий проект по модернізації інфраструктури профтехосвіти в країні.
Нагадаємо, що у серпні 2018 року керівництво області заявило про реформупрофтехосвіти, яка відбуватиметься шляхом перепрофілювання навчальних закладів та збільшення набору студентів на затребувані професії.
Таку політику планують продовжувати з переспективою виходу на ефективну спеціалізацію закладів професійно-технічної освіти.