В одному з найстаріших та унікальних храмів Львова, Вірменському соборі тривають реставраційні роботи. Зокрема на завершальному етапі реставрації – дерев'яний вівтар «Голгофа», який не повторюється у інших храмах Європи і є унікальним.
Роботи над цим об'єктом тривали три роки і виконані на 90%. Українсько-польска команда реставраторів також працює над відновленням дерев'яного Розп'яття Христа.
До цього часу цю роботу датувати 19 століттям, сьогодні ж мистецтвознавці припускають, що ця скульптура може бути старшою на 200 років.
Польський реставратор Анджей Казберов розповів, що зберігати відновлене Розп'яття Христа будуть всередині собору, а на зовнішній стіні, де воно зберігалось до цього часу, буде встановлена його копія, виготовлена зі спеціальних смол.
Також зараз у Вірменському соборі триває і реставрація стінопису Яна Генріка Розена. Фінансову підтримку реставраційних робіт забезпечує Міністерство культури Польщі.
Нгадаємо, Вірменський собор – пам'ятка архітектури національного значення у Львові, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО, єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні.