В Україні посадовців звільнили від відповідальності на час дії воєнного стану

середа, 16 березня 2022 р. о 12:57
В Україні посадовців звільнили від відповідальності на час дії воєнного стану
посадовці

Верховна Рада дозволила не притягати до кримінальної відповідальності депутатів та посадовців за рішення, прийняті під час дії воєнного стану.

Про це повідомляє "Судово-юридична газета".

Верховна Рада прийняла законопроєкт №7145, яким внесла зміни до Кримінального кодексу України щодо звільнення від відповідальності на час дії воєнного стану депутатів та чиновників за рішення, які призвели до негативних наслідків для громадян.

Як йдеться у законопроєкті, в умовах воєнного стану особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не несе відповідальність, у тому числі кримінальну, за рішення, дії чи бездіяльність, негативні наслідки яких неможливо було передбачити або які охоплюються виправданим ризиком, за умови, що такі дії (бездіяльність) були необхідні для відсічі збройної агресії проти України або ліквідації збройного конфлікту.

Тобто, якщо рішення, дії чи бездіяльність чиновника призвели до загибелі людей, але він не зміг це передбачити або це було необхідно, то він не нестиме жодної відповідальності.

Крім цього нардепи запровадили для військових та бійців територіальної оборони бойовий імунітет-звільнення від відповідальності у тому числі кримінальної, за втрати особового складу, бойової техніки чи іншого військового майна, наслідки застосування збройної та іншої сили під час відсічі збройної агресії проти України.

Нагадаємо, 24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України, тоді ж в Україні ввели воєнний стан.

Також Верховна Рада дозволила добровольцям тероборони надати статус учасників бойових дій.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024