Важливі критерії вибору ігрового ноутбука: як обрати найкращий варіант
Сучасний геймер бажає бути мобільним. Отримати таку можливість можна тільки з ноутбуком. І не звичайним, а ігровим. Такі моделі оснащують більш потужним та продуктивним залізом. І це не тільки процесор та графічний акселератор, а і якісний екран та матриця, великий об'єм оперативної та постійної пам'яті, й інші компоненти, які мають забезпечувати комфортний ігровий процес.
Процесор
Без сумніву, це головна складова будь-якого ігрового лептопа. Найбільш вживаними в геймерських девайсах є CPU Core i7/i9 від Intel (ці процесори відзначаються великою кількістю корисних технологій) та Ryzen 7/9 від AMD (вони вважаються більш енергоефективними). Але якщо дозволяє бюджет, краще купити ноутбук у конфігурації із процесором Core i9: на сьогодні це кращий мобільний CPU.
Відеокарта
На другому місці за важливістю — потужний графічний чипсет. Він має справлятися із великим навантаженням, яке характерно для багатьох ігор із детальною графікою. Інтегрована відеокарта на таке не здатна, а з дискретних можна порекомендувати GeForce RTX від NVIDIA (серія 30) чи Radeon RX від AMD.
Об'єм оперативної пам’яті
Для звичайного ноутбука стандартом є 8 ГБ ОЗП. Мінімальна кількість оперативки для геймерського девайса має бути вдвічі більша, але якщо вам подобаються ресурсомісткі відеоігри, орієнтуйтеся на 32 ГБ.
Накопичувач
Жорсткі диски (HDD) дешевші, але вони не забезпечують потрібну швидкість обміну даними з оперативною пам'яттю. Томи вони встановлюються переважно у звичайних лептопах. В ігровій модифікації альтернативи SSD немає. Що стосується об'єму, то цей показник залежить від ваших уподобань. Вам може вистачити і 512 ГБ, а може й 2 ТБ із часом буде замало.
Екран
Розмір діагоналі — важливий показник, але не для всіх. Наприклад, для тих, хто любить віддаватися ігровому процесу в дорозі, занадто великий екран не потрібен, буде достатньо і 15 дюймів. Для професійних геймерів більше підійдуть моделі на 17-18 дюймів.
Із розміром екрана корелює роздільна здатність. Чим більша діагональ, тим вона має бути вищою. Для ігрових варіантів орієнтуйтеся на підтримку стандартів 3.2K, а ще краще 4K.
Важливою характеристикою є частота оновлення, яка відповідає за плавність показу динамічних фрагментів. 144/240 Гц — це необхідний мінімум, але для топових ігор потрібно більше, аж до 360 Гц.
Система охолодження
Потужне залізо, яке змушене працювати на повну силу протягом тривалого часу, повинно мати відповідну систему охолодження. У настільних ігрових ПК використовують навіть водяні контури. У ноутбуці такий не поміститься, але кількість та потужність вентиляторів зазвичай більша, ніж у звичайних моделях.
Клавіатура
Геймерський варіант передбачає наявність якісного зворотнього зв'язку, стандартом де-факто є також використання RGB-підсвічування.
Бренд-виробник
Потрібно розуміти, що залізо із найкращими характеристиками не забезпечить потрібну для ігор продуктивність. Усі компоненти мають бути ідеально збалансованими, а це здатні забезпечити тільки відомі бренди: Asus, Lenovo, MSI, Acer, HP.