Верховний Суд передав на новий розгляд справу про будівництво ЖК "Львівська Мрія" на місці колишнього військового містечка на вул. Княгині Ольги.
Про це йдеться у постанові Верховного Суду від 24 вересня 2024 року, опублікованому на сайті аналітичної системи YouControl.
Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу ТзОВ "Енерджі Плюс Україна" на рішення суду попередньої інстанції щодо визнання недійними договору про будівництво житлового комплексу на місці колишнього військового містечка на вул. Княгині Ольги, 1-5 у Львові, укладеного у 2016 році між Міноборони та ТзОВ "Енерджі Плюс Україна".
Згідно з матеріалами справи, у 2016 році Міноборони та ТзОВ "Енерджі Плюс Україна" уклали договір про зведення на території колишнього військового містечка площею 6,3 га житловий квартал "Львівська Мрія". Того ж року компанія незаконно отримала цю ділянку в приватну власність.
У 2019 році цією справою зацікавилось Державне бюро розслідувань, яке встановило, що посадовці Західного управління капітального будівництва Міноборони підробили документи та дозволили незаконно приватизувати цю земельну ділянку. Того ж року на компанію-підрядника ТзОВ "Енерджі плюс Україна" наклали штраф у 3 457 800 гривень та змусили зупинити будівельні роботи.
А вже у грудні 2023 року Господарський суд Львівської області визнав недійсним та скасував договір про будівництво цього житлового комплексу, аргументуючи це тим, що договір був укладений із порушеннями та підписаний не уповноваженим посадовцем.
Західний апеляційний господарський суд у травні цього року погодився з рішенням Господарського суду та постановив залишити без задоволення апеляційні скарги.
Внаслідок цього ТзОВ "Енерджі плюс Україна" подало касаційну скаргу до Верховного Суду з вимогою скасувати рішення судів попередніх інстанцій, заявляючи, що строк позовної давності для звернення до суду про визнання недійсним договору становить три роки з моменту, коли саме Міністерство оборони України, а не прокурор, дізнався про укладення спірного правочину.
"Спірний договір між Міністерством оборони України в особі Західного управління капітального будівництва та ТзОВ "Енерджі Плюс Україна" укладено 26.11.2016, отже строк звернення з позовом у цьому випадку закінчився 26.11.2019, а тому звернувшись до суду 22.02.2022 прокурор пропустив строк позовної давності" – наголосили у компанії.
Верховний Суд постановив скасувати рішення Господарського суду та Західного апеляційного господарського суду й направити справу на новий розгляд через порушення норм процесуального права, що "унеможливило встановлення фактичних обставин, які мають значення для правильного вирішення справи, якщо суд не дослідив зібрані у справі докази".
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Рішення розглядала головуюча суддя Тетяна Дроботова.
За даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ "Енерджі плюс Україна" понад 6 років займається організацією будівництва будівель. Підприємство зареєстроване в Києві. Власником фірми є Павло Тимошенко, який також керує ще 6 будівельними компаніями серед яких ТОВ "Львівбуд-Кепітал", яке належить будівельній компанії "Львівська мрія-кепітал".