Верховна Рада прийняла закон про примусове вилучення нерухомості і землі у громадян та бізнесу в Закарпатській області.
Про це повідомляє Судово-юридична газета.
Верховна Рада прийняла законопроєкт №9549, яким повністю змінюються принципи примусового вилучення землі у громадян та бізнесу. "За" проголосували 228 народних депутатів.
Зокрема, закон дозволяє Закарпатській ОВА вилучати у фізичних і юридичних осіб землю для розбудови цифрової інфраструктури (будівництво базових станцій мобільного зв’язку). При цьому вводиться заборона на судове оскарження примусового вилучення землі у Закарпатській області.
Як інформує Головне юридичне управління Верховної Ради, за результатами юридичної експертизи низка положень цього законопроєкту не відповідає Конституції України та не узгоджується із законами.
Зокрема, застереження викликають зміни до закону "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану", які не враховують предмета закону про відчуження.
Крім цього, законом внесені зміни, якими визначаються особливості примусового відчуження земельних ділянок, іншого нерухомого майна з мотивів суспільної необхідності в умовах воєнного стану для розміщення об'єктів оборонно-промислового комплексу та об'єктів інфраструктури в Ужгородському районі Закарпатської області.
"В контексті таких змін зазначаємо, що встановлення будь-яких виключень із загальних правил примусового відчуження об'єктів права власності протягом дії правового режиму воєнного стану в Україні на території окремої адміністративно-територіальної одиниці України, а саме Ужгородського району Закарпатської області, є порушенням вимог частини четвертої статті 13 Конституції України щодо рівності усіх суб'єктів права власності перед законом" – зазначили у Головному юридичному управлінні Верховної Ради.
Додамо, 18 липня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 11335, за яким землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, ліси, землі історико-культурного призначення збираються у спрощеному порядку передати до земель оборони для розміщення військових частин та військових установ.