Така ж процедура стосуватиметься і педагогів.
Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.
Сьогодні, 30 травня, під час засідання уряд прийняв постанову щодо першочергового зарахування вступників до медичних і педагогічних вищих навчальних закладів на спеціальності "Освіта/Педагогіка" і "Охорона здоров’я".
Як зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, вступнки мають відпрацювати в сільській місцевості не менш як 3 роки – на цей період фахівцям безкоштовно надаватимуть житло з оплатою опалення і освітлення.
"Наприкінці 2016 року Верховна Рада відмінила примусове працевлаштування випускників медичних вишів, адже вільний вибір місця подальшої роботи – це їхнє конституційне право. Водночас була передбачена можливість першочергового зарахування до медичних і педагогічних університетів тих вступників, які самі виявлять бажання відпрацювати в сільській місцевості. Ми сподіваємося, що це дозволить покращити рівень надання освітніх та медичних послуг в селах, залучити туди більше молоді", – додала Лілія Гриневич.
Після закінчення навчання випускник має протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.
Документ набере чинності з 1 січня 2019 року й діятиме починаючи зі вступної кампанії 2019 року.