Будь-який вебресурс починається з назви.
В мережі Інтернет це означає, що потрібно купити доменне ім’я, яке буде також являтися електронною адресою вашого онлайн-проєкту. Проте щоб обрати доменне ім’я для інтернет-магазину, потрібно докласти зусиль, адже назва має бути унікальною та привабливою для користувачів. При цьому важливо враховувати всі офіційні правила реєстрації доменів.
Саме про те, як вибрати доменне ім’я та зареєструвати його, ми розказуємо детальніше в цій статті далі.
Що таке домен
Домен - це назва вашого сайту, яка допомагає користувачам ідентифікувати ваш вебресурс серед інших. Якщо ввести цю назву в пошуковий рядок браузера, можна відкрити контент вашого сайту. Це відбувається завдяки прив’язці домену до конкретного сервера, де розміщено ваш вебсайт. Тому користувачам достатньо знати назву сайту, а не IP-адресу конкретного сервера, щоб отримати доступ до вашого онлайн-ресурсу.
Кожна назва сайту складається з декількох рівнів (розказуємо про основні):
- Перший рівень - це доменна зона, яку можна вибрати для назви серед варіантів, які вже існують. Наприклад, .com, .ua, .tech.
- Другий рівень - це частина домену, яку ви вигадуєте, у поєднанні з доменною зоною. Його ще називають “повний домен”, який вам і треба реєструвати.
- Третій рівень - це піддомен, який створюється на основі повного домену після його реєстрації на стороні DNS-провайдера.
Наприклад, всім відомий вебресурс calendar.google.com, де:
- домен першого рівня або доменна зона - це .com,
- домен другого рівня або повний домен - це google.com,
- домен третього рівня або піддомен - це calendar.google.com.
Тому, щоб зареєструвати домен, потрібно вигадати назву та обрати доменну зону.
Як придумати назву для сайту
Доменне ім’я вашого інтернет-магазину - це перше, що може справити враження на вашого потенційного покупця та змусити його перейти на ваш сайт, а не на онлайн-ресурс ваших конкурентів. Влучно обрану назву легко запам’ятати, а значить що лояльні клієнти легко згадають її та назвуть, коли хтось запитає поради щодо пошуку магазину вашої специфіки. Все це важливі ознаки правильно вибраного домену.
Ми підготували невеличку добірку корисних порад, щодо вибору влучної назви:
- Вибирайте назву, яка зможе сповістити користувача про потенційний контент, ще до переходу на сайт. Наприклад, якщо у вас особистий бренд товарів, то можна вибрати його для назви. Для сайту, що просуває авторські вироби, можна використати комбінацію імені та прізвища. Якщо ж ви хочете продавати якісь масові товари, то можна підібрати слова, які асоціюються зі специфікою вашої діяльності, та скласти назву з цих слів, пробуючи різні комбінації.
- Пам’ятайте, що назва має бути короткою. Тому не слід комбінувати більш як три слова. Краще не використовувати довгі та складні для написання слова. Особливо, якщо в них можна допустити помилку при усній передачі.
- В назву можна додати арабські цифри, якщо вони додають сенсу для назви. Наприклад, цифра “24” часто означає щось “цілодобове”.
- Якщо використати в назві якісь нішові слова, то вони не тільки стануть підказкою для користувачів щодо специфіки вашого сайту, але й можуть допомогти з SEO-просуванням, якщо це будуть ключові слова пошуку.
- Зазвичай використовуються латинські літери, але ви можете придумати назву кирилицею, якщо ваш бізнес орієнтований суто на український ринок. Так користувачам з України буде легше запам’ятати та написати назву. Проте якщо ви вирішите з часом розширювати діяльність інтернет-магазину на інші країни, цей домен стане незручним і його доведеться міняти. Окрім того, існує думка, що IDN-домени ускладнюють SEO-просування.
Після того, як ви придумали першу частину домену, треба зрозуміти, яку доменну зону обрати:
- Загальні або універсальні доменні зони - це популярні домени, які можна прив’язати для будь-якого сайту. Наприклад, .com або .net.
- Територіальні (національні та регіональні) доменні зони - це типи доменних імен, які підкреслюють, що сайт орієнтується на аудиторію певного регіону. Наприклад, .ua - Україна, .us - США, .asia - Азія, .eu - Євросоюз, .kh.ua - Харків. Важливо знати, що багато доменів, які належать країнам, мають свої особливості у процесі реєстрації. Наприклад, домен .UA можна зареєструвати лише за наявності відповідної торговельної марки. Але водночас реєстрація домену COM.UA проста та не потребує ніяких додаткових дій чи документів.
- Тематичні доменні зони - це широкий спектр доменів, за допомогою яких ви можете підкреслити сферу діяльності вашого вебресурсу. Наприклад, для інтернет-магазину може стати актуальними доменні зони .store, .online, .tech, .boutique, .cheap, .florist, .jewelry, .sale, .shoes та багато інших.
Комбінуйте вигадану назву з різними варіантами доменних зон, щоб знайти найкращий варіант.
Як купити домен
Перед покупкою домену необхідно врахувати обов’язкові правила реєстрації доменів, яких треба дотримуватись:
- Мінімальний період реєстрації домену - це 1 рік. Максимальний період залежить від доменної зони.
- Зареєструвати можна лише повний домен - видуману назву з доменною зоною.
- Довжина домену може коливатися від 2 до 63 символів.
- Можна використовувати латинські літери, арабські числа від 0 до 9 та дефіс. Але дефіс не можна поставити на початку та в кінці домену. Допускається використання літер національного алфавіту.
Щоб купити домен, треба знайти компанію, яка займається продаванням доменів - доменного реєстратора. Коли ви оберете компанію, вам потрібно буде виконати декілька простих кроків, щоб зареєструвати назву:
- Відкрийте сайт доменного реєстратора.
- Знайдіть модуль для пошуку доменів.
- Введіть видуману назву та запустіть пошук.
- Оберіть назву в потрібній доменній зоні серед результатів пошуку та продовжить покупку.
- Завершіть реєстрацію, слідуючи крокам на сайті провайдера.
- Підтвердьте володіння доменом, слідуючи вказівкам в листі, який прийде на вказану контактну пошту після оплати.
Якщо в процесі перевірки вашої вигаданої назви виявилось, що вона зайнята в потрібній доменній зоні, тоді можна спробувати:
- обрати домен в іншій зоні,
- спробувати інше написання домену, наприклад, замість mywebsite.com взяти my-website.com,
- викупити домен у поточного власника.
Це і весь процес покупки доменів. Сподіваємось, що стаття допомогла вам розібратися в специфіці доменної реєстрації. Бажаємо успіху у виборі влучного домену для вашого інтернет-магазину.