Влітку важко обходитися без гарячої води.
Навіть тимчасове відключення відчутно б’є по рівню комфорту. Кілька тижнів купання у холодній — і застуда тут як тут. Можна, звісно, гріти воду в чайнику чи відрі, але це довго та незручно. Краще встановити в помешканні накопичувальний бойлер з містким баком та гнучкими температурними налаштуваннями. Водонагрівач можна підібрати для помешкання як з проблемним централізованим гарячим водопостачанням, так і зовсім без нього.
Об’єм
Хитрик «що більше, то краще» у випадку з бойлером не працює. По-перше, для габаритного агрегата важко, а іноді — неможливо, знайти слушне місце в компактній квартирі. По-друге, нагрівання великої кількості води обходиться занадто дорого та займає багато часу.
Корисний об’єм підбирається чітко під потреби, щоб не доводилося переплачувати за зайві літри чи, навпаки, економити кожну краплю.
- Для 1 користувача — 30 літрів;
- для двох — п'ятдесятилітровий бачок з хорошим захистом від корозії та накипу;
- для 3-4 осіб — бойлер на 80 літрів у циліндричному або slim-корпусі;
- для великої родини — понад 100 літрів з розумним адаптивним режимом для економії енергії.
Виробник
Якісні та технологічні бойлери побутового класу представлені в продажі багатьма популярними виробниками побутової техніки. Наприклад, компанія Bosch знайома користувачам завдяки потужним прально-сушильним машинам, кухонним комбайнам, холодильникам та іншим девайсам для щоденного використання. Gorenje виготовляє чудові плити та духові шафи, кондиціонери спліт, посудомийки, мікрохвильовки. У Ардесто — довговічні бюджетні мультиварки, тостери, грилі та інші дрібні кухонні «помічники». Щоб не помилитися з брендом, обирати доцільно з огляду на власний досвід, рекомендації знайомих та реальні відгуки на форумах, в онлайн-магазинах.
Вибір бойлера від виробника, чия техніка вже є вдома, — грамотне рішення, серед переваг якого:
- готовність до особливостей «поведінки» девайса;
- знання сервісних центрів, які займаються техобслуговуванням та ремонтом брендової продукції.
Різновид ТЕНа
Мокрий — дешевший та йому легко знайти заміну, якщо зламається. З недоліків — складний догляд, схильність до перегрівання та покриття накипом. Потрібно регулярно чистити, щоб не згорів.
Сухий — надійний і довговічний. Не контактує з водою, тож строк його служби набагато більший. У разі виходу такого нагрівального елемента з ладу немає потреби зливати воду з бачка. Можна здійснити заміну без попереднього демонтування агрегата зі стіни. Мінус — висока ціна.
Покриття бака
- Звичайна наливна емаль — найбюджетніший варіант. Забезпечує не надто надійний захист від високих температур, тому рідко використовується виробниками.
- Нержавіюча сталь — баланс ціни та якості. Не боїться ударів, вібрацій, перегрівання та замерзання. Слабке місце — зварні шви.
- Склокерамічне покриття — екологічне, легко очищається, має антибактеріальні властивості.
- Скло-титанове — надійне та довговічне, витримує максимальні температури, не піддається природному зношуванню.
Функції
Для комфортної експлуатації можуть знадобитися такі додаткові опції:
- ручне регулювання температури нагрівання;
- екорежим для зменшення витрат на комунальні послуги;
- вмикання за таймером;
- розумний режим, що підлаштовується під звички користувачів та виключає «холосте» нагрівання.
Якщо місця для монтажу замало, варто зупинитися на бойлері, який можна розташувати горизонтально. Щоправда, вода в ньому остигатиме швидше, тож грітися він буде частіше.