Зелена карта — це спеціальний поліс для виїзду за кордон.
Фактично це аналог українського ОСЦПВ, що захищає відповідальність водія, якщо аварія сталася за його вини. Сьогодні купити Зелену карту необхідно всім, хто збирається виїжджати на своєму автомобілі за кордон.
Зміни у вартості поліса Green Card
З середини липня 2024 року вартість поліса Зелена картка дещо виросла. МТСБУ підвищило тарифи для купівлі приблизно на 5%.
Згідно з офіційними даними МТСБУ, тарифи для легкового автомобіля тепер складають:
- на 15 днів — 1 214 грн;
- на 1 місяць — 1 934 грн;
- на 6 місяців — 10 120 грн;
- на 12 місяців — 13 493 грн.
Також тарифи змінилися для автобусів, вантажівок, мотоциклів, причепів і напівпричепів.
Проте ці витрати дійсно стають мінімальними, якщо порівнювати їх із вартістю відшкодування збитків майну та здоров’ю третіх осіб.
Статистика МТСБУ щодо аварій за кордоном
МТСБУ — це національне бюро, що займається питаннями страхування транспорту. За їхніми даними на середину червня 2024 року за першу половину року за кордоном сталося 2 715 ДТП з вини українців. Тобто щомісяця близько 500 українських водіїв потрапляють в аварії за кордоном.
Наявність Зеленої карти є обов’язковою для всіх водіїв при перетині кордону. Якщо термін поліса завершується, коли ви все ще перебуваєте на території іншої країни, не зволікайте з оформленням нового страхування. Оформити його онлайн можна на сайті ARX. Проте поліс має бути видрукуваним — це обов’язкова умова наразі для Зеленої карти.
За даними МТСБУ відсоток аварій приходиться на такі види транспорту:
- 76% — легкові автомобілі;
- 21% — вантажівки;
- 2% — автобуси;
- 1% — причепи.
Імовірно, це відбувається через незнання правил дорожнього руху. За перші чотири місяці цього року Бюро виплатило близько 16,8 млн євро, задовільнивши 5 248 вимог.
Отже, поліс Зелена карта обов’язково варто придбати при перетині кордону на власному транспорті. Купуйте страховку у перевірених компаній і вивчайте ПДР, аби зменшити ризик аварії.