Коли ремонт у квартирі доводиться робити самостійно або ви плануєте наймати фахівців на окремі види робіт, виникає потреба у попередньому плануванні дій.
І йдеться навіть не про реалізацію дизайнерського проєкту, а про звичайний капітальний чи косметичний ремонт. Ретельно розроблена схема заходів допоможе заощадити час та гроші, а також запобігти непередбачуваним проблемам під час та після завершення виконання робіт.
Найчастіше запитання, яке виникає у власників житла, які ще не мають досвіду в ремонті: з чого починати — зі стін чи стелі? Загальне правило — рух зверху донизу. Проте, зважаючи на використання деяких сучасних матеріалів, можливі нюанси.
Звичайний ремонт: послідовність дій
У більшості випадків ремонтні роботи виконуються за схемою: стеля — стіни — підлога. І це не дивно, оскільки тверді частки штукатурки можуть пошкодити паркет, ламінат, плитку, а пил зі стелі осідатиме на фарбі стін чи шпалерах.
Отже, стандартний алгоритм, якого дотримуються всі професійні бригади, що пропонують у Львові ремонт квартири під ключ, виглядає приблизно так.
- Ретельне очищення поверхонь.
- Вирівнювання стелі та стін (штукатурка або обшиття гіпсокартоном, шпаклівка).
- Приклеювання багетів, накладок навколо люстр (якщо потрібно).
- Оздоблення стелі.
- Оформлення стін.
Порядок робіт у разі покриття поверхонь фарбою і клеєння шпалер є однаковим.
На окрему увагу заслуговує питання щодо монтажу підлоги. Якщо ви плануєте зробити заміну покриття, перед ремонтом стін та стелі стара підлога обов’язково демонтується. У разі, коли її поверхня є рівною, можна розпочинати ремонт стелі. Проте якщо площина не є ідеально рівною, робиться бетонна стяжка, яка має повністю висохнути перед подальшими роботами.
А якщо нестандартні покриття, що спершу — стеля чи стіни
До нестандартних рішень та матеріалів, зокрема, належать:
- шпалери з тканини;
- підвісні та натяжні конструкції;
- декоративні балки;
- кесони — заглиблення на стелі.
Інколи декоративні конструкції монтуються після основного оздоблення приміщення, монтування підвісних та натяжних стель найчастіше здійснюється зверху донизу. Дещо складнішою є ситуація за багаторівневими стелями, на які встановлюються плінтуси. В цьому разі доцільно встановлювати короби в останню чергу, працювати дуже акуратно та по завершенні робіт очистити шпалери або фарбове покриття.
Якщо проводиться капітальний ремонт, швидше за все знадобиться будівельний пилосос, при косметичному можна обійтися звичайним, а також відром із щіткою або ганчіркою.
Навіщо планувати
Планування ремонту заздалегідь з урахуванням одразу багатьох нюансів дозволяє:
- скоротити тривалість робіт, уникнути непотрібних етапів (наприклад, зайвого прибирання);
- раціонально планувати бюджет;
- мінімізувати фінансові витрати;
- досягти найкращих результатів.
Перед тим, як почати діяти, слід відповідально підійти до вибору матеріалів. Навіть якщо працюватимете самотужки, зверніться за порадою до фахівця. Людина з будівельним досвідом порадить, які матеріали варто купувати та з чого розпочати ремонт. Завдяки професійним рекомендаціям ви можете зробити якісний ремонт без зайвих витрат.