З квітня в Україні запровадять е-лікарняний

вівторок, 28 січня 2020 р. о 12:45

З першого квітня цього року в Україні планують запровадити електронний лікарняний.

Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.

Як заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль, електронний лікарняний в Україні запровадять з 1 квітня.

"З 1 квітня в Україні з’являться електронні лікарняні. Це буде перший етап, але цей крок дозволить навести лад у системі та продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування. Нам потрібні незворотні зміни, які покращать ситуацію у системі соціального страхування України", – наголосив Олег Коваль.

За його словами, електронний лікарняний принесе більше прозорості та відкритості у процес видачі лікарняних.

"Цей крок передбачає автоматизацію процесів та дає можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний, повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Інформація через реєстр у Пенсійному Фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску. Весь процес буде прозорим", – пояснив Олег Коваль.

Електронні "лікарняні" планували запровадити ще у 2019 році.

Нагадаємо, з 1 квітня розпочнеться другий етап медичної реформи – діятиме програма медичних гарантій для населення.

Додамо, 30 січня 2018 року в Україні вступила в дію нова медична реформа. Згідно із новим законом, медична допомога більше не прив’язана до місця прописки, а кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі безкоштовно.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024