Кримінальне провадження було відкрито ще три місяці тому.
Про це сьогодні на брифінгу повідомили голова Державної екоінспекції у Львівській області Микола Маланич і директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник.
Як розповіли чиновники, у 2003 році, напередодні приватизації підприєства "Полімінерал", розробили проект консервації рудника №2, що мало б запобігти таким обвалам. Однак після приватизації відповідні роботи з консервації не проводили. Микола Маланич додав, що зсув був прогнозованим, це було встановлено ще між 2001-10 роками.
Зараз на місці провалу карстової породи працюють науковці з Івано-Франківського національного університету нафти і газу. Вони досліджують територію довкола обвалу, що, за припущенням чиновників, займе близько 2 місяців.
Микола Маланич наголосив, що перебування поблизу лінії зсуву є ризикованим, тому закликав що наближатись менш ніж на 50 метрів до ями. Її береги ще будуть виположуватись у природній спосіб, відтак земля зсуватиметься. Зараз у зоні ризику працюють науковці.
"На сьогодні ситація не є загрозливою для мешканців довколишніх населених пунктів. Попередні результати досліджень науковців будуть по обіді", – запевнив Руслан Гречаник.
Внаслідок карстового провалу землі, що стався в ніч на 30 вересня, також впали опори двох ліній електропередач, вимкнулось електропостачання у мікрорайони Стебника і Трускавця приблизно на 6 годин.