На сайті Інституту національної пам’яті оприлюднено список прізвищ історичних діячів, чия діяльність підпадає під дію закону про декомунізацію.
Про це йдеться на офіційному веб-сайт Українського інституту національної пам'яті.
Відтак, йдеться про осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік.
Серед них – співробітники репресивних органів ЧК-ГПУ-НКВД-КГБ, а також діячі комуністичної партії, організатори Жовтневого перевороту в Російській республіці 1917 року.
Також під декомунізацію потрапляють ті, хто встановлював радянську владу в Україні, переслідував учасників боротьби за незалежність України у XX столітті. В Інституті національної пам'яті вважають, що під дію закону про декомунізацію потрапляють і прізвища іноземних теоретиків і практиків комуністичного руху. У поданому списку коротко вказано злочини цих осіб.
Вулиці та інші топоніми, названі на їхню честь, мають бути перейменовані до 21 листопада 2015 року.
Як повідомляють в Інституті, список створений істориками для зручності місцевих громад, які обирають нові імена комуністичним вулицям згідно Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Він не є вичерпним, співробітники УІНП продовжують над ним працювати.
Загалом, під декомунізацію підпадають 520 історичних діячів.
Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада увічнила перемогу над нацизмом та заборонила використання комуністичної символіки.
Зазначимо, що населені пункти, що мають радянські назви, перейменують – рішення прийматиме місцева влада. Також у травні на сесії Верховної Ради депутати вирішили населеному пункту Прибілля Жидачівського району Львівщини повернути історичну назву Ятвяги.