Для того, щоб малий та середній бізнес успішно розвивався та не був у тіні, Україні потрібно зменшити повноваження контролюючих органів та спростити податкове навантаження. Таку думку депутат Львівської обласної ради, засновник ТзОВ «Барком» (ТМ «Родинна ковбаска»), кандидат у народні депутати України по 117 виборчому окрузі Олег Баран озвучив під час круглого столу за участю кандидатів у народні депутати та лідерів бізнес-асоціацій Львівщини в рамках проекту «5 вимог».
Про це повідомляє прес-служба депутата.
«Треба не вигадувати нові та складні механізми, а проаналізувати досвід сусідніх європейських держав і адаптувати такий самий механізм у нашій державі. Адже тільки спрощення системи, по-перше, зменшить корупцію, з якою всі борються, а по-друге – дасть реальний поштовх для розвитку малого і середнього бізнесу. Маю на увазі спрощення як оподаткування, так і реєстрації підприємців», - наголосив Олег Баран.
Як додав Олег Баран, для полегшення роботи малого та середнього бізнесу в Україні доцільно було б зменшити повноваження контролюючих органів, і, відповідно, кількість самих перевірок. Натомість вищими мали б стати штрафи за порушення. «Це стимулюватиме людину до максимальної відповідальності за свою роботу. Як працюють у Європі? Наприклад Франція. Я знаю про випадок, коли у ресторан санстанція прийшла один раз за 15 років . І не так просто, а за скаргою. Порушення виявили, заклад закрили. Тільки після цього відновити його роботу дуже складно. Надто великий перелік вимог. Тобто, покарання слугує своєрідною пересторогою для інших », - підсумував Олег Баран.
Організатори круглого столу (а це представники об'єднань підприємців та роботодавців України) також оприлюднили меморандум « 5 вимог малого та середнього бізнесу до політиків і влади». Документ скерували, зокрема, до кандидатів у народні депутати. Аби ті, у випадку обрання до Верховної Ради, працювали у напрямку їх реалізації.
У документі йдеться про вимогу щодо зниження ЄСВ до 15-18% з одночасним перерозподілом податкового навантаження між підприємством і співробітником; дієву державну політику і програму протидії корупції; мінімізацію видів, кількості і частоти перевірок та іншого адміністративного втручання в діяльності підприємств малого та середнього бізнесу;спрощення процедур і вимог для малого та середнього бізнесу; доступність фінансових ресурсів для малого та середнього бізнесу (ставка кредитування для МСБ на рівні до 8-10% річних у гривні).
«Я вважаю, що тільки співпрацею з такими організаціями, які будуть аналізувати проблеми підприємців – можна досягнути успіху. І будь-які законодавчі ініціативи по підприємництву, які виходять з Верховної Ради, повинні бути опрацьовані цими організаціями на круглих столах. Для того, щоб закони були ефективними. Чомусь у нас всі працюють над швидкістю, а не якістю. А в законодавчій базі мало б бути навпаки: сім разів відміряй – один раз відріж», - Олег Баран.