Загалом у січні в чотирьох річках басейну Західного Бугу та Сяну виявили перевищення норм забруднюючих речовин.
Про це повідомляє департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА.
У січні цього року спеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну провели моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну річки Вісла.
Найнижчі показники якості води виявили:
– у річці Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, важких металів, пестицидів, летких вуглеводнів;
– у річці Західний Буг нижче гирла річки Полтва – за вмістом органічних і біогенних речовин;
– у річці Свиня нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин;
– річці Марунька нижче м. Винники – за вмістом важких металів, органічних і біогенних речовин.
Порівняно з минулим місяцем, покращилася якість води в річках Полтва, Золочівка, Малехівка, Марунька, Завадівка, Блех та Західний Буг (на ділянці м. Буськ – с. Літовеж).
Натомість погіршилась якість води в річці Шкло.
"Незважаючи на незначне покращення у звітному періоді якості води річці Полтва, моніторингові спостереження свідчать, що річка Полтва є найбільш забрудненою річкою Львівської області. Відтак, вважаю, що для покращення її стану Львівській територіальній громаді вкрай необхідно вирішити питання реконструкції очисних споруд Львова" – зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.
Зазначимо, моніторинг проводять з метою узагальнення і аналізу інформації про стан водних об’єктів, прогнозування його змін та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття рішень у галузі використання, охорони вод та відтворення водних ресурсів.
Нагадаємо, у грудні 2023 року в шести річках басейну Західного Бугу та Сяну виявили перевищення норм забруднюючих речовин.