Новини

Новини

Нардепи від Львівщини розроблятимуть зміни до законодавства щодо пам'яток ЮНЕСКО

Нардепи від Львівщини розроблятимуть зміни до законодавства щодо пам'яток ЮНЕСКО

pressclub.lviv.ua

Нардепи від Львівщини розроблятимуть зміни до законодавства щодо пам'яток ЮНЕСКО

Середа, 26 червня 2013, 11:51

Нардеп Ігор Васюник, віце-президент УНК ICOMOS Андрій Салюк та доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ "Львівська політехніка" Василь Петрик виступили ініціаторами створення робочої групи з підготовки законодавчих ініціатив щодо збереження об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні. 

Про це сьогодні, 26 червня, на прес-конференції повідомив нардеп від ВО "Батьківщина" Ігор Васюник, інформує кореспондент Варіантів.

За словами Васюника, меморандум про створення робочої групи, куди ввійшли експерти, науковці, громадські діячі і нардепи, був підписаний 19 червня і на сьогодні вже відбулося перше її засідання.

Він зазначив, що всі напрацьовані законодавчі ініціативи підтримає депутатська група "Львівщина".

За словами Васюника, попри те, що законопроект є непростим в розробці, його хочуть презентувати вже у вересні-жовтні. Для цього спеціальна робоча група буде засідати мінімум двічі на тиждень, додав нардеп.

Віце-президент УНК ICOMOS Андрій Салюк зазначив, що українське законодавство в жоден спосіб не окреслює, що таке пам'ятка ЮНЕСКО. Це, за його словами, розв'язує руки забудовникам та інвесторам, які можуть виправдовувати забудову в зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО тим, що, згідно з українським законодавством, це дозволено.

"Ми говоримо про внесення змін та доповнень до чинного пам'яткоохоронного законодавства для того, аби забезпечити збереження всіх пам'яток України, внесених до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - наголосив Салюк.

Він додав, що, порівняно з законами про охорону пам'яток деяких західноєвропейських країн, український закон залишається суто декларативним.

"Він не наповнений статтями прямої дії, які забезпечили б збереження наших пам'яток. Тоді як законодавство, зокрема, Польщі, дуже чітко регламентує, що можна робити і яка процедура дозволів", - сказав Салюк.

Нагадаємо, Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 21 червня вніс до списку Всесвітньої спадщини 16 дерев’яних церков українського та польського Закарпаття, в тому числі чотири у Львівській області.  

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.