Новини

Економіка

Лише оновлена агропромислова галузь дасть Україні експорт та зниження ціни, ? Олег Баран

Лише оновлена агропромислова галузь дасть Україні експорт та зниження ціни, ? Олег Баран

ua-ekonomist.com

Понеділок, 7 жовтня 2013, 15:301370

Лише оновлена агропромислова галузь дасть Україні експорт та зниження ціни, ? Олег Баран

На сьогодні Україна входить  до переліку лідерів за експортом зерна.Однак перспективи нашої країни − значно більші.  На черзі  − загальнезбільшення виробництва сільськогосподарської продукції. 

Про це заявив депутат Львівської обласної ради, член депутатської комісії  з питаньрозвитку села та АПК, засновник ТзОВ «Барком» Олег Баран.

"Цьогорічний експорт зернових в Україні може сягнути 29 мільйонів тонн зерна. Тобто, за цим показником  ми впевнено займемо друге місце в світі", - каже Олег Баран. І додає, що прогнози щодо розвитку агропромислової галузі в Україні свідчать про позитивні тенденції у збільшенні експорту сільгосппродукції.

"Експорт АПК продукції  має всі шанси зрости у кілька разів. Але це можливе лише за однієї умови:при потужних інвестиціях у сільськогосподарську галузь. Зокрема, мова йде про технічну базу. Адже, як неодноразово говорилося, через застарілі  машини, щороку вітчизняний  агропромисловий комплекс втрачає майже чверть продукції.  У такій ситуації говорити про повноцінний експорт товарів власного виробництва -  складно», -підкреслив Олег Баран.

Крім того, наголошує експерт, належного фінансування потребують державні сільськогосподарські програми.

"У перспективі, ми можемо експортувати не лише зерно, а й іншу продукцію агропромислового сектору. У нас непогані показники по вирощуванню овочів, фруктів, виробництву готових агропромисловихпродуктів.  Ми маємо дійти до розуміння того, що не гоже  на своїх ринках продавати взимку  єгипетську картоплю,  бо не маємо де зберігати власну», - наголосив експерт.

За  словами аграрія,  сучасна техніка автоматично вплине і  на цінову політику у галузі сільськогосподарського виробництва у частині здешевлення.

«Сучасне обладнання - це більша результативніст ьроботи, вищі врожаї та зменшення залежності від додаткових факторів»,- підкреслив Олег Баран.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.