Новини

Соціум

вул. Пекарська

вул. Пекарська

pslava.info

Вівторок, 2 червня 2015, 12:12609

На вул. Пекарській відреставрували унікальну браму

У Львові у будинку №5 на вул. Пекарській відреставрували унікальну браму.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

У будинку на вул. Пекарській, 5 нещодавно вмонтували відреставровану вхідну браму. Особливістю цієї брами є те, що зовнішня конструкція, як і всі декоративні елементи, виконані з латуні. Справжню цінність брами реставратори відкрили після зняття нашарувань старої фарби.

Після демонтажу брами було виявлено і значні пошкодження: стулки брами були сильно деформовані, розетки мали суттєві дефекти, а більшість шибок в нижній частині брами замінені на залізні.

Головні реставраційні роботи полягали в стабілізації металевого каркасу, розчищенні латунних декорів та накладок, заміні бляхи (зсередини) в нижній частині брами.

Було збережено і відчищено 14 оригінальних скелець, решту фацетного скла було виготовлено і встановлено на основі автентичних шибок. Декоративні квітки, ромби та трикутники були реставровані, виготовлено нові заклепки для кріплення та відсутні елементи декору, встановлений новий поріг.

Роботи проводилися у рамках проекту GIZ «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста Львова».

Нагадаємо, починаючи з 2010 року, українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» в тісній співпраці з Львівською міською радою втілює програму реставрації історичних вікон та вхідних дверей в старій частині міста Львова. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.