Новини

Політика

Польща

Польща

texty.org.ua

Четвер, 10 вересня 2015, 11:00642

Польща погодилася прийняти біженців з Сирії

Польща готова прихистити більше біженців з Близького Сходу, але на своїх умовах.

Про це повідомляє Euronews.

Уряд Польщі заявив, що готовий прихистити на території країни більше біженців, однак на своїх умовах. Зокрема, Варшава прагне запровадити жорсткий контроль щодо тих людей, які прибувають до країни.

Раніше польська влада була противником розподілу квот на мігрантів і заявляла, що прийме щонайбільше 2 тисячі осіб, а за планом Єврокомісії, ця кількість мала б сягнути 11,5 тисяч людей.

"У наших інтересах діяти спільно та ефективно у рамках ЄС. Давайте будемо справедливими. Як нагадав у своїй промові президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, усі ми, поляки, теж колись були біженцями", – наголосила очільниця польського уряду Єва Копач.

Президент Польщі Анджей Дуда теж вважає, що приймати біженців кожна країна, що входить до ЄС, має, з огляду на свій потенціал і думаючи про безпеку кордонів.

"Давайте не забувати про те, що більшість із тих, хто допомагає мігрантам дістатися кордонів Європи, – члени організованих злочинних груп, які спеціалізуються на контрабанді людьми", – заявив Анджей Дуда.

Своє небажання приймати біженців з Близького Сходу Варшава також пояснює тим, що допомагає втікачам з України, зокрема, кримським татарам і мешканцям Донбасу. Один із таборів для них облаштували у містечку Червоний Бор, що за близько півтори сотні кілометрів від Варшави.

Нагадаємо, нещодавно Єврокомісія розпочала 32 розслідування щодо 18 країн-членів через порушення ними правил з надання притулку.

Наразі у ЄС закликають об‘єднати зусилля усіх країн Європи, щоб розв‘язати проблему нелегальних мігрантів, кількість яких продовжує зростати. За даними Єврокомісії, лише до Греції тільки за липень прибуло 50 тисяч осіб.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.