Тут вже давно виборці не дивуються вибрикам політиків.
У замкнутому колі мерських кандидатур затишне передмістя Львова по-галицьки консервативне.
Та коли згадати хоча б частинку перипетій, що мали місце у Винниках, усвідомлюєш на що йдуть кандидати, балотуючись у міську раду або ж на посаду мера.
Варіанти вирішили нагадати про двірцеві перевороти у Винниках.
Уваров-Гудзяк-Уваров-?
Мабуть всім кандидатам на посаду мера Винник відомо про про нелегку карму цієї посади.
Теодор Гудзяк чотири роки тому зі скандалом залишив мерське крісло і ледь не потрапив за ґрати. Це дало змогу вдруге стати мером Винник тоді ще регіоналу Сергію Уварову. Мешканці Винник закидали йому незаконну торгівлю землею за участю компанії "Гал-дім", яка за інформацією Наших грошей, раніше йому ж і належала.
Зараз Уваров йде в мери як самовисуванець. Але скандалів від того у місті не поменшало.
Та Уваров не єдиний з претендентів, хто має темні плями в політичній біографії.
Справжній майстер-клас з псування власної репутації у Винниках може дати помічник Дмитра Добродомова Володимир Почаєвець. Торік місцевий військоммат оприлюднив інформацію про ухиляння народноконтролівця від служби в армії.
Потім була феєрична та скандальна пресуха з волонтерами, де незлим тихим згадали про кандидата в мери Винник, який нібито причетний до побиття членів ГО "Допомога армії України".
Замикає підбірку почаєвицьких конфузів засідання виконкому Винниківської міськради. На ньому Почаєвець вислуховує свою причетність до проблемного будівництва багатоквартирного будинку по вул. Сухомлинського. Почаєвець, як депутат міськради, нібито допомогає фантомному громадянину Росоловському продовжувати почату будову.
Самопоміч висунула на мера і на першого номера списку в міську раду Винник Тараса Дмитерка, який встиг попрацювати на регіонів та Тігіпка.
Нещодавно з мерських перегонів зняв свою кандидатуру оппоблоківець Михайло Герман. Тепер всі сили він витратить на кампанію у Винниківську міську раду чи Львівську обласну. Екс-регіонал не гребував застосуванням сили щоб відстояти винниківські землі. Водночас його сильна рука здатна несанкціоновано підключити своє помешкання до міської мережі водовідведення.
Вперше свої сили на виборах мера спробує Володимир Квурт, якому окрім кумівства з Садовим, попри все бажання нема чим дорікнути, незважаючи навіть те, що він свого часу був секретарем Львівської міськради в 2006-2010 рр.
Про Остапа Стахіва згадаємо як про каторжного заробітчанина від політики. Нелегка доля, коцюрубівськими підсрачниками, занесла його у Винники, де він відпрацьовує земельну ділянку, як подейкують соціальні мережі, технічним кандидатом Уварова.
Серед тих семи кандидатів, про яких ніхто раніше нічого не чув, а згодом й знати не буде, хіба що можна згадати задля гендерної рівності єдину жінку-кандидатку Аллу Демчук, яка вочевидь, грудьми кинулася у велику політику захищати власний будівельний бізнес, який, насьогодні, має у Винниках чудові перспективи.
Претенденти на депутатські крісла
Перше, що кидається в око, так це ряд політичних партій, які пасуть задніх у Львові та області, але є популярними у Винниках. Наприклад, ДемАльянс, який у Львові спромігся висунути аж трьох кандидатів в депутати, у Винниках має має двадцять одного кандидата, тобто майже у всіх округах.
Львівські маргінали, Партія простих людей Капліна, УРП, Воля та ХДС, у Винниках також в фаворі. А от Народний контроль не зміг закрити всі виборчі округи, незважаючи навіть на те, що Винники входять до рідного Сихівського округу нардепа Добродомова.
Пояснення цьому можна легко відшукати, адже саме під їхніми брендами сховались тіньові авторитети Винник.
Так, колишнього члена СПУ і директора "Галактики" Олега Матвіїшина життя закинуло в Демальянс. Разом з ним балотується його підлегла – начальник відділу кадрів ПП "Матвол" Наталія Бреди. Схожим шляхом пішли працівники ТОВ "Агрен груп": в списку Демократичного альянсу є директор, заступник директора і бухгалтер фірми.
Натомість бренд УРП освячує не так Остапа Стахіва, хоч він і йде першим номеров в списку кандидатів від цієї партії, як колишніх соратників Яценюка з Народному Фронту: Богдана Голіяна та Зіновія Грися та їхніх родичів.
Богдан Голіян – екс-секретар Винниківської міськради за часів Уварова, запам'ятався мешканцям Винник тим, що замість обіцянки збудувати спортивний майданчик на вулиці Лісній, разом з депутатами продав землю під забудову. Таа ж доля спіткала комунальні гаражі на вулиці Шевченка. А ще колишньому секретарю міськради закидають можливу підробку документів.
Візаві опоблоківця Михайла Германа – Сергій Булич, після років роботи в МКП "Винниківське", сподівається на депутатське крісло від "Волі" – там його розрахунки матимуть ще більшу користь.
Таке ж вольове рішення в колишніх соціалістів Степана Оліяра і Богдана Шустера. Останній ще не втратив молодечого запалу разом зі "Золотою молоддю Винник", з якою драйвово піарить себе як свого посеред своїх.
У "Волі" виділяється група освітян з Винниківської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату – комунального закладу, що підпорядковується Львівській обласній раді. Список партії очолює директор школи Лілія Свистович, разом з нею балотуються четверо підлеглих: Андрій Корсун, Олег Літепло, Наталія Мозіль, Наталія Лукашевич.
Чи не найбільшим проколом з усіх кандидатів відзначилася Ольга Лаговська – вона засуджена без позбавлення волі за підробку документів. Мабуть чесній Самопомочі, яка на свому сайті зазвичай пише про зауваження щодо своїх адептів, байдуже на цей доконаний факт.
У списку Самопомочі принишк син колишнього багаторазового члена виконкому Винник Петра Удуда – Павло. За батьком тягнеться шлейф скандальних історій з розпродажем землі та оборудками з грошами з міського бюджету на закупках піскосуміші для потреб міста.
А от лікар-стоматолог Андрій Редик, як нам розповіли довірливі винниківчани, в недалекому минулому був гоноровим членом місцевої ВО "Батьківщини". Відомо, що існує негласна заборона на вимовляння в присутності Андрія Івановича Садового імені Юлії Тимошенко, а тут ось така лажа.
До речі, Самопоміч та Свобода – лідери Винниківських списків за кількістю безробітних. В обох партіях семеро осіб задекларували такий статус, а от, наприклад, безробітний Роман Децик став першим номером списку Радикальної партії Ляшка.
Ніби згадуючи всує прізвище своєї лідерки, "газової принцеси", винниківські батьківщинівці наскрізь просякнуті працівниками ПП "Газовик ЛВ" (перший номер списку Олег Тимо, Михайло Тарнавський, Петро Фундела) і ПАТ "Львівгаз" (Ольга Врецьона, Пилипенко Руслан). Десь поблизу цих газовиків розташовується за сферою інтересів й Андрій Шпіцер – директор ПП "Регіональна експлуатаційна мережа".
Поміж перших номерів списків чи не найодіознішим кандидатом є фронтмен Партії простих людей Сергія Капліна Андрій Чорний – колишній регіонал та директор вже згадуванного ТзОВ "Галдім", що належало Сергію Уварову.
Лідером за кількостю військових, які балотуються у Винниківську міськраду, є Укроп, де троє з них служать в Збройних силах, один – є начальником в Міноборони.
Куди б не пройшли ці та інші політики, у Винниках їх чекає кармічне відстоювання земельних інтересів. І питання лобіювання тих чи інших постане перед майбутніми депутатами вже після присяги.
Епопеї та скандали виникали в містечку ще з незапам'ятних часів, і не раз у них доходило й до крайнощів. Однак тепер ситуація ускладнюється ще й тим, що, крім комерційної нерухомості, землю шукатимуть й для вояків АТО.
І як це зазвичай буває у Галичині, інтересами солдатів ніхто, окрім них самих, не перейматиметься.
фото: wikimapia.org