Новини

Політика

вибори у Польщі

вибори у Польщі

ukranews.com

На виборах у Польщі лідирують консерватори

Понеділок, 26 жовтня 2015, 13:20

За попередніми підрахунками, на парламентських виборах у Польщі перемогла консервативна партія "Право і справедливість" на чолі з Ярославом Качинським.

Про це повідомляє Euronews.

Партія виступає проти прийому мігрантів у Європі та обіцяє надати більше допомоги для бідних.

Водночас партія Качинського займає жорстку позицію щодо Росії, особливо після анексії Криму та початку бойових дій на сході України. Отже, їхня перемога на виборах може ускладнити діалог між Брюсселем та Москвою щодо зняття санкцій.

Чинний прем‘єр Ева Копач, чия ліберально-центристська партія "Громадянська платформа" посіла друге місце, зазначила, що за вісім років при владі економічне зростання Польщі сягнуло майже 50%, однак консерватори зіграли на незадоволенні людей нерівним розподілом доходів та на страху перед мігрантами.

Ще однією особливістю цих виборів стало те, що вперше в історії у парламент не потрапляють соціалісти – рух, що утворився на основі комуністичної партії після 1989 року.

Аналітики твердять, що перемога консерваторів у Польщі є частиною загальноєвропейської тенденції, коли через страх перед напливом мігрантів люди голосують за більш радикальні праві партії, як, наприклад, у Швеції та Нідерландах.

Нагадаємо, 25 жовтня у Польщі розпочалися вибори Сейму і Сенату.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.