Новини

Культура

Сергій Безруков

Сергій Безруков

obozrevatel.com

В Україні заборонили 423 російських фільмів і серіалів

П'ятниця, 19 лютого 2016, 11:55

Вчора Держкіно України анульовало прокатні посвідчення та скасовало реєстрацію на фільми за участю Сергія Безрукова, Федіра Бондарчука, Йосипа Пригожина та Олега Газманова.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці голова Держкіно України Пилип Іллєнко.

«Ми підписали ряд наказів на виконання положень Закону України Про кінематографію в частині анулювання прокатних посвідчень фільмів, учасники яких внесені Міністерством культури України до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці», – повідомив Пилип Іллєнко.

За його словами, списків фільмів, які розглядають перед ліквідацією їхнього прокатного посвідчення, формують вручну, адже в самому прокатному посвідченні з усіх учасників кінострічки зазначається лише режисер-постановник.

Відтак, працівники Держкіно змушені вивчати фільмографію російських акторів та зірок шоу-бізнесу, що створюють загрозу національній безпеці, переконатися в їхній участі в тому чи іншому кіно, а також з'ясувати, чи ці фільми мають дійсне прокатне посвідчення.

«Ця робота здійснюється поетапно, тож були анульовані прокатні посвідчення та скасовано державну реєстрацію на фільми за участю Сергія Безрукова, Федіра Бондарчука, Йосипа Пригожина та Олега Газманова. Деякі фільми за участю цих осіб було вже заборонено раніше на інших підставах», – зазначив Пилип Іллєнко.

Загалом на сьогодні в рамках захисту інформаційного простору України Держкіно заборонило вже 423 фільми та серіали. Переглянути список фільмів із Безруковим, Бондарчуком, Пригожиним та Газмановим можна у галереї.

Нагадаємо, у червні 2015 року набрав чинності закон про заборону показу російських фільмів і серіалів, що містять пропаганду держави-агресора.

Станом на 5 червня 2015 року в Україні було заборонено 162 російських серіали та фільми.

А нещодавно Нацрада з телерадіомовлення заборонила в Україні трансляцію ще 15 російських телеканалів.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.