Новини

PR

Дубневич привселюдно назвав ветеранів УПА «купленими запроданцями» (ВІДЕО)

Дубневич привселюдно назвав ветеранів УПА «купленими запроданцями» (ВІДЕО)

Дубневич привселюдно назвав ветеранів УПА «купленими запроданцями» (ВІДЕО)

Четвер, 26 липня 2012, 19:25

Депутат Львівської обласної ради Ярослав Дубневич привселюдно назвав ветеранів Української Повстанської Армії «купленими запроданцями».

Сталося це у селі Сприня Самбірського району під час святкування 68-ї річниці створення УГВР, яке відзначали 14 липня цього року.

Ярослав Дубневич обізвав вояків УПА «запроданцями» у відповідь на те, що повстанці освистали його виступ зі сцени. Натомість, як видно з відео, вояки УПА категорично не сприйняли патріотичний виступ депутата Дубневича. Найбільше обурення, очевидно, викликали слова майбутнього кандидата у депутати Верховної Ради про те, що українцям нав’язують міф, що український народ – це народ гречкосіїв, хліборобів і що українці живуть за принципом «моя хата з краю».

Ці слова Ярослава Дубневича старенькі ветерани УПА зустріли свистом та вигуками: «Фу!» та «Ганьба!». Натомість депутат назвав людей, що не дають йому виступити «купленими запроданцями». Як видно з відео, учасниками заходу переважно були ветерани УПА та старенькі люди у вишиванках.

Подаємо дослівну розшифровку виступу Ярослава Дубневича:

«Слава Ісусу Хресту.

Шановні гості свята, дорогі наші герої повстанці.

Від щирого серця вітаю Вас з сьогоднішнім святом – 68-ю річницею створення Української Головної Визвольної Ради. Це справді величне свято героїчної історії українського народу.

Попри те, що нам нав’язують міф, що український народ – це народ гречкосіїв, хліборобів, що ми живемо за принципом «Моя хата з краю», ми справді маємо чим пишатися – нашою величною героїчною історією, в якій є великі наші герої – Коновалець, Шухевич, Бандера! Які є також славні українські славні сторінки.

Які є також багато куплених запроданців, які сьогодні висвистують і говорять і не дають мені сказати. Я хочу нагадати Вам, шановні герої-повстанці, що наші предки козаки наводили жах на московських царів, татарів та польських панів. Це ми, українці, в 40-х роках протистояли проти пекельної машини сталінських репресій, це українці в 60-х роках були авангардом руху шістдесятників і завдячуючи їм розвалилась комуністична імперія.

Це ми з Вами зовсім недавно показали всьому світу наш національний спротив – це український майдан та помаранчева революція.

Але повертаючись до приводу, який сьогодні нас зібрав, - в історії України є багато славних дат, але 14 липня 44-го року – є особливою датою, яка засвідчує, що Українська Повстанська Армія була не просто об’єднанням людей, які воювали за свої хати, а це були великі люди, які мислили по-державницьки.

Саме вони створили УГВР – керівний політичний орган воюючої України. Трагічна доля багатьох членів УГВР цьому свідчення. Найкращою пам’яттю для наших героїв будуть наші справи та вчинки, будуть наші діла. І словом і ділом ми повинні продовжувати нашу велику українську національну пам'ять. І я вірю і переконаний, що ми зможемо той найцінніший дар, який Ви здобули для нас, шановні повстанці. Це наша Українська мова, це наша воля, це наша незалежність. Слава героям! Слава Україні».  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.