Новини

Соціум

викиди у атмосферу

викиди у атмосферу

На Львівщині збільшилися викиди у атмосферу

П'ятниця, 8 липня 2016, 12:19

Львівська ОДА визначила стан забруднення атмосферного повітря через діяльність промислових підприємств та автотранспорт у 2015 році.

Про це йдеться у екологічному паспорті Львівської області за даними 2015 року, розробленого департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

Зокрема, обсяги викидів забруднювальних речовин у повітря області за 2015 рік становили 102 тис 397 тонн, що на 2,2% більше, ніж минулого року.

Зазначимо, серед основних забруднювачів атмосферного повітря за 2015 рік є Добротвірська ТЕС від ПАТ "ДТЕК Західенерго".

Наразі на один квадратний кілометр області припадає в середньому 9,3 тонни забруднюючих речовин. А на одного мешканця Львівської області викинуто в атмосферу 81,2 кг шкідливих речовин, для порівняння, у 2014 році – 82,6 кг.

Із загальної кількості викидів шкідливих речовин викиди газу метану становили 48,3 тис тонн, речовин у вигляді суспендованих твердих частинок – 6,4 тис тонн, діоксидів азоту – 6 тис тонн, оксиду вуглецю – 5,8 тис тонн, діоксиду та інших сполук сірки 31,8 тис тонн.

Від транспорту в атмосферу Львівщини у 2015 році потрапило 100 тис 700 тонн шкідливих речовин. Основними токсичними інгредієнтами тут були оксид вуглецю – 72,4 тис тонн, неметанових летких органічних сполук – 10,4 тис тонн, діоксиду азоту – 13,9 тис тонн, сірчистого ангідриду – 1,4 тис тонн.

Також Львівська ОДА визначила кількість забруднюючих речовин, які у 2015 році скинули у водну систему підприємства області.

Нагадаємо, Варіанти в межах проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" провели розслідування щодо забруднення довкілля на Львівщині, стан берегів річки Західний Буг та занедбаного стану каналізаційної мережі Львова. Детальніше про це можна дізнатися тут.

Іншою темою, висвітленою під час проекту, є незаконний видобуток піщано-гравійної суміші у річках Львівщини.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.