Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Андрій Садовий

Андрій Садовий

П'ятниця, 27 січня 2017, 14:38705

Гройсман закликав Садового негайно "розібратися" із Грибовичами

Львівська міськрада повинна власним коштом провести рекультивацію та дегазацію Грибович, а також вирішити соціально-економічні проблеми місцевих жителів.

Про це сьогодні під час свого візиту до Львова повідомив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Володимир Гройсман закликав Львівську міськраду навести лад на Грибовицькому сміттєзвалищі: провести рекультивацію й дегазацію, забрати звідти інфільтрати.

"Потрібно дати місцевим мешканцям можливість нормально жити. Ці роботи мають середньострокову перспективу, але я гадаю, що до них потрібно було приступати ще вчора-позавчора. А сьгодні ми маємо наслідки трагедії, що трапилась 8 місяців тому. Також я думаю, що протягом цього часу потрібно було діяти більш ефективно",  розповів Володимир Гройсман.

За його словами, сьогодні Львів має всі ресурси, щоб провести всі необхідні роботи у Грибовичах власним коштом.

"Тільки бюджет розвитку Львова цього року становить 1 мільярд 800 мільйонів гривень. Я думаю, що частину коштів можна виділити на те, щоб владнати ситуацію на Грибовицькому сміттєзвалищі",  зазначив Гройсман.

Також Прем'єр-міністр наголосив, що міська рада повинна подбати і про жителів прилеглих до полігону сіл, вирішивши їхні соціально-економічні проблеми.

Зазначимо, Володимир Гройсман сьгодні також дав доручення облдержадміністрації передати місту земельну ділянку на території колишніх гірничо-хімічних підприємств Яворівського ДГХП "Сірка", прощею 12,5 га.

Ця земля входила у перелік ділянок, запропонованих Львівською облдержадміністрацією, під будівництво сміттєпереробного заводу.

"Ці землі знімуть із конкурсу і швидко передадуть міськраді для того, щоб розпочати проектування і будівництво там нового полігону та комплексу із переробки твердих побутових відходів",  додав Володимир Гройсман.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Львівська міська рада власними силами розпочала рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, не чекаючи на надходження кредитних коштів від Європейського інвестиційного банку.

Наприкінці вересня Міністерство фінансів погодило виділення Львову кредиту розміром 75 млн грн від Європейського інвестиційного банку на рекультивацію полігону та будівництво нового сміттєпереробного заводу. Позику місто отримає на 25 років із пільговим періодом під приблизно 1,5% річних.

У листопаді минулого року голова Львівської облдержадміністрації вимагав від мера Андрія Садового конкурсної рекультивації Грибович.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: