Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Остап Семерак

Остап Семерак

Вівторок, 7 березня 2017, 18:48

Семерак вважає загадкою рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища без проекту

Міністр екології заявив, що вкрай незадоволений ситуацією, що склалася у Львові внаслідок Грибовицької трагедії.

Про це він розповів сьогодні під час брифінгу на концерні "Хлібпром".

Він пояснив, що  відповідальність за поводження з твердими побутовими відходами лежить на плечах органів місцевого самоврядування:

"На жаль, через 10 місяців після катастрофи, я не бачу реального поступу у вирішенні проблеми й наслідків того, що сталось у травні 2016 року. Станом на сьогодні немає проекту рекультивації старого Грибовицького полігону. Немає проекту будівництва нового полігону. Для мене залишається загадкою пасивність та незрозуміла позиція органів місцевого самоврядування".

"Роботи, які зараз ведуться на полігоні у Грибовичах, здійснюються доволі повільно. А найгірше, що вони здійснюються без проектної документації, без екологічної експертизи. Нслідки такої роботи для нас є загадкою" – зазначив Остап Семерак.

Міністр наголосив, що його відомство та екоінспекція налаштовані абсолютно відкрито, готові допомагати і сприяти місцевій владі. Як він додав, доволі ліберальна позиція Держекоінспекції у Львівській області свідчить про це, і не зупиняє роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі попри відстуність проекту. Семерак нагадав, що до трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі Держекоінспекція судилася з ЛКП "Збиранка".

Міністр екології та природних ресурсів підкреслив: "Ця робота не повинна здійснюватись "самотьоком", хаотично. Ця робота повинна відбуватись згідно чітких проектів, які на жаль на сьогодні не розроблені. Чому я на цьому наголошую? Бо тріщина, що є на сміттєзвалищі поступово збільшується і це є загрозою повороних руйнівних наслідків. Не хочу нікого лякати, але мусимо це розуміти".

Нагадаємо, що ЛКП "Збиранка" укріплює аварійну дамбу на Грибовицькому сміттєзвалищі землею із піском, посилаючись на документи 2013 року.

Усі необхідні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі провдяться відповідно до проекту рекультивації 2013 року.

Про проведення стабілізаціних робіт на Грибовицькому сміттєзвалищі стало відомо на початку лютого.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.