Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Завод онур

Завод онур

maps.google.com/Dmytro Rymar

Четвер, 9 листопада 2017, 15:33

Львівські чиновники і екоінспекція спростували заяву "Розвитку громади"

Поширена громадською організацією інформація щодо забрудення повітря у мікрорайоні "Рясне" внаслідок роботи заводу "Онур" не відповідає дійснтості.

Сьогодні під час брифінгу керівник хімічної лабораторії комунального підприємтсва "Адміністративно-технічне управління" Ігор Гуменний і заступник директора КП "Адміністративно-технічне управління" Леонід Назаренко спростували інформацію громадської організації "Розвиток громади" про вміст шкідливих речовин у мікрорайоні "Рясне".

Вчора пересувна хімічна лабораторія комунального "Адміністративно-технічне управління" ЛМР здійснила відбір проб атмосферного повітря біля житлового будинку № 388 на вул. Шевченка в той час, коли на підприємстві ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" проводились виробничі процеси. Результати дослідження атмосферного повітря на момент відбору проб не показали перевищення нормативів максимально разових гранично допустимих концентрацій вуглецю оксиду, азоту оксиду, азоту діоксиду, ангідриду сірчистого та фенолу.

"В інформації, яку ми отримали від громадської організації, було посилання на Державну екологічну інспекцію, але не точно – нібито проводила незалежна екологічна лабораторія. Якщо дається така інформація, то повинно бути посилання на конкретну лабораторію, яка відповідає за свої висновки, за свої результати аналізів або вимірювань. Тут такого не було. Точних вихідних даних, хто проводив ці дослідження немає, тому говорити про точність тієї інформації, яка була подана, некоректно. Тому одразу після отримання такої інформації ми провели нашою лабораторією заміри саме по тих речовинах, які були вказані в цьому джерелі, і офіційно повідомляємо про наші результати", - заявив заступник директора КП "Адміністративно-технічне управління" Леонід Назаренко.

Чиновник додав, що на момент проведення відбору проб, на асфальтному заводі ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" проводились виробничі процеси, і при візуальному обстеженні спостерігався викид з труб підприємства. Проби відбирали на відстані 2 м від будинку на висоті 1,5 м від поверхні.

Лабораторно-інструментальні вимірювання та аналіз проби проводились на такі хімічні компоненти: вуглецю оксид, азоту оксид, азоту діоксид, ангідрид сірчистий та фенол. Одночасно з відбором проб (відповідно до вимог ГОСТу 17.2.3.01-86) на контрольній точці визначались фізичні параметри повітря (атмосферний тиск, вологість, температура повітря, швидкість руху повітря та лінійні заміри).

Результати дослідження стану забруднення атмосферного повітря на контрольній точці показали, що вміст забруднюючих речовин на момент відбору проб (заміри проводили з 15:00 до 17:00 год) не перевищує нормативів максимально разових гранично допустимих концентрацій в атмосферному повітрі.

"Ми проводили аналізи досить скрупульозно, декілька разів – якраз саме фенолу, бо він шкідливіший за інші речовини. Експериментальні результати лабораторного аналізу показали, що жодного перевищення по всіх забруднюючих речовинах не виявлено, по фенолу – навіть половину показника граничної норми не виявлено: при граничній нормі фенолу 0,01 мг/м³, ми виявили 0,0042 мг/м³. По інших показниках: оксиду вуглецю при граничній нормі 5 мг, максимально ми отримали 3,05 мг; оксиду азоту при нормі 0,4 мг ми отримали 0,096 мг, тобто в 4 рази менше; азоту діоксиду – 0,105 мг при граничній нормі 0,2 мг, тобто половина норми", – розповів керівник хімічної лабораторії КП "Адміністративно-технічне управління" Ігор Гуменний.

Чиновники додали, що асфальтний завод є на відстані кілометрa від найближчого житлового будинку, тому важко сказати, що саме це підприємство може впливати, бо є багато інших промислових підприємств, інших чинників і факторів, які можуть впливати на забруднення.

"Загалом, щоб говорити, що люди живуть у безпечних умовах, треба провести серію замірів, тобто для того вимірюються середньодобові концентрації, а не максимально разові. Говорити про те, що мешканці Рясного живуть при перевищенні показника по фенолу, це неправдиво і абсурдно", – наголосив  Леонід Назаренко.

У коментарі Варіантам державний інспектор з охорони навколишнього середовища Державної екоінспекції Львівщини Андрій Тимо повідомив:

"Інформація надана цією громадською організацією не відповідає дійсності. Жодних замірів Держекоінспекцією останнім часом не проводилося, це по-перше.
По-друге Держекоінспекція Львівщини не акредитована проводити вимірювання повітря у населених пунктах. Ми проводимо заміри викидів безпосередньо з джерела викидів, тобто з труби. Виміри, що проводять у приземному шарі атмосфери, здійснює Держпродспоживслужба. Ми апріорі таких замірів не можемо проводити, тому надана раніше інформація не відповідає дійсності.

Стосовно діяльності Онуру, то ми отримували скарги громадян, проводились перевірки підприємства, видані приписи. Зара триває перевірка припису, що розпочалась вчора, – результатів поки що немає, а підприємство готує документи."

Нагадаємо, ГО "Розвиток громади" заявила що звернулась до Держекоінспекції дослідження області щодо перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл».

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.