Новини

Політика

Андрій Садовий

Андрій Садовий

Садовий боїться, що його винесуть із міськради, якщо проїзд у маршрутках зросте до 8 грн

Середа, 6 грудня 2017, 14:20

Андрій Садовий хоче купити для Львова близько 200 одиниць громадського транспорту та не погоджується на підняття вартості проїзду у маршрутках до 8 грн.

Про це сьогодні під час засідання виконавчого комітету заявив міський голова Львова Андрій Садовий, передає кореспондент Варіантів.

Сьогодні, 6 грудня, Анрій Садовий зазначив, що при формуванні нового бюджету Львова потрібно закладати кошти на придбання нових маршруток, трамваїв і тролейбусів.

"У 1991 році у нас у Львові було орієнтовно 234 трамваї, а сьогодні  70. Тролейбусів було вдвічі більше, ніж є зараз, також автобуси були великі. Тому формуюючи бюджет, нам треба максимально передбачати коштів на закупівлю нової техніки, бо інших варіантів немає. Приватний перевізник цієї функції не виконає, бо сьогоднішня ціна є нерентабельна. І нерентабельною вона буде ще довго, бо люди бідні. Перевізники кажуть про ціну у 8 грн. Та нас винесуть звідси, як ми тільки будемо розглядати таку можливість. Я на таке ніколи не піду",  розповів Андрій Садовий.

За його словами, для потреб міста потрібно закупити 50 нових трамваїв, 40 тролейбусів та мінімум 100-150 маршруток.

"Якщо подивитися з точки зору наявної кількості автобусів на маршрутах, то ситуація є критичною. У нас приватні компанії випускають на маршрути максимум 60% транспорту. Тобто автобуси просто не виїжджають. Перевізники кажуть: нерентабельно. Так може їм не варто займатися цим бізнесом і потрібно відійти з цього ринку? Вони відповідають, що ні. Коли ж ми звертаємося в суд стосовно розірвання угод, то суди тривають роками, і рішення позитивного ми не маємо",  додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, сьогодні виконком прийняв рішення, згідно з яким у 2018 році проведуть підрахунок пасажиропотоку у громадському транспорті Львова.

Також нещодавно Львівська міська рада оприлюднила результати розгляду пропозицій містян щодо підняття вартості проїзду у львівських маршрутках до 6-7 гривень.

У більшості звернень львів'яни погоджуються, що піднімати тариф на проїзд у міських маршрутках можна лише після того, як перевізники забезпечать комфортні умови, будуть дотримуватись графіків руху, а у Львові наведуть лад із пільговиками.

За даними міськради, проблеми з громадським транспортом у Львові існують і через те, що, водії львівських маршруток масово звільняються і їдуть на заробітки до Польщі. Як зазначив голова асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка, водіїв на роботі у Львові може втримати зарплата від 10 000 грн.

Натомість сьогодні середня зарплата водія маршрутки становить 3 200 грн.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.