Новини

Політика

Олег Баляш

Олег Баляш

"Наш край" пропонує встановити жорсткий контроль за цінами на ліки

Середа, 31 січня 2018, 13:30

Партія "Наш край" виступила проти неконтрольованого зростання вартості ліків.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської організації "Наш край".

Партія "Наш край" закликає Кабінет Міністрів встановити жорсткий контроль за ціноутворенням на ліки та забезпечити реалізацію державної програми "Доступні ліки", заявив керівник Львівської міської організації "Наш край" Олег Баляш.

"Доступні ліки" досі залишаються недоступними. Численні дзвінки зі скаргами на гарячу лінію "Нашого краю" щодо відсутності необхідних ліків у аптеках та відмови у рецептах свідчать, що урядову програму провалено",  зазначив Олег Баляш.

Він упевнений, що бездіяльність уряду призводить до неконтрольованого зростання вартості ліків. Співголова партії наголосив, що для багатьох хворих ліки стають недосяжними через ціни.

"Уряд має негайно встановити жорсткий контроль за ціноутворенням на ліки та забезпечити реалізацію державної програми "Доступні ліки",  резюмував Олег Баляш.

У партії поінформували, що урядова програма "Доступні ліки" діє з 1 квітня 2017 року. Програма передбачала відшкодування повної або часткової вартості препаратів від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2-го типу та бронхіальної астми. У 2017 році на програму було виділено з державного бюджету 700 млн грн, а виконали програму на рівні 70%.

До програми на 2018 рік додали 42 лікарські засоби, зараз перелік становить 199 одиниць. Перелік захворювань розширено трьома новими нозологіями: для лікування виразки та хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів і анемії вагітних у першому триместрі.

У держбюджеті на 2018 рік на реалізацію програми передбачили 1 млрд грн без урахування зростання цін на ліки.

Нагадаємо, на 2018 рік для Львівщини на програму "Доступні ліки" виділили понад 65 млн грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.