Новини

Соціум

Доступні ліки

Доступні ліки

Вівторок, 6 лютого 2018, 13:061206

Перелік препаратів у програмі "Доступні ліки" збільшили на 20%

У програмі "Доступні ліки" збільшили на 41 одиницю препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Про це Варіантам повідомив департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Уряд розширив програму "Доступні ліки", за якою можна отримати препарати від хронічних захворювань в аптеці за рецептом безкоштовно або з незначною доплатою, – відтепер перелік препаратів, що входять до програми, збільшили на 20%.

В оновленому переліку є 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, які застосовуються для амбулаторного лікування. Раніше до програми входили 198 таких препаратів.

Також препарати від серцево-судинних захворювань збільшили на 24 одиниці, на 14 – від діабету ІІ типу, на 3 – від бронхіальної астми.

До оновленої програми включили препарати 30 іноземних та 18 українських виробників.

Зазначимо, програма "Доступні ліки" поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму, адже саме вони суттєво впливають на показники смертності.

Для того, аби взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою "Доступні ліки".

Попередній перелік лікарських засобів, розмір доплати та відшкодування можна переглянути тут.

Нагадаємо, цьогоріч на програму "Доступні ліки" для Львівщини передбачили 65,3 млн грн. Станом на січень до участі в програмі долучилися вже понад 900 аптек області.

Сама програма "Доступні ліки" діє в Україні з квітня 2017 року. Перелік препаратів у програмі востаннє оновляли у серпні, а потім у листопаді 2017 року.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.