Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

провалля біля Стебника

Вівторок, 24 квітня 2018, 16:26

Стебницький Полімінерал продовжує забруднювати навколишнє середовище

провалля біля Стебника

Підприємство не виконало приписів Держекоінспекції.

Про це повідомляє Головне управління Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Сьогодні екологи провели перевірку у ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал" щодо виконня приписів Держекоінспекції для зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Зокрема, підприємство не пробурило не менше 3-х свердловин і не обладнало їх приладами для постійної реєстрації рівня розсолів і відбору проб; не провело очистку і ремонт усіх спостережних свердловин на шахтних полях рудників №1 та №2; не провело маркшейдерську зйомку породних відвалів та ложа хвостосховища; не відновило знищену реперну мережу станцій до параметрів, передбачених затвердженими програмами спостережень.

Також "Полімінерал" мало вжити заходів щодо проведення рекультивації порушених земельних ділянок згідно Комплексного проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель.

Зазначимо, нещодавно у Львівській ОДА оприлюднили приблизні вартість і тривалість робіт з відновлення водогону, ЛЕП і дороги, що у зоні карстових провалів поблизу Стебника.

Нагадаємо, торік у ніч на 30 вересня, між Стебником і селом Модричами Дрогобицького району виник карстовий провал породи і землетрус. Внаслідок цього утворилось велике провалля. Причиною його виникнення є невиконання заходів консервації рудника № 2 ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал", що спричинило руйнування ціликів.

Внаслідок провалля виникло три першочергові питання: перенесення водогону "Гірне-Дрогобич", перенесення лінії електропередач, перенесення дороги Дрогобич-Трускавець. Створення робочої групи з розслідування обвалу ініціювала облрада наприкінці жовтня. B уряді це питання є на контролі Мінрегіонбуду.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.