Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Соціум

Роман Ващук

Четвер, 20 вересня 2018, 13:53

Канадський посол розкритикував заборону російськомовного культурного продукту на Львівщині

Роман Ващук

Роман Ващук назвав мораторій дискримінаційним та упередженим.

Про це Роман Ващук написав у своєму Twitter-аккаунті. 

Посол Канади в Україні Роман Ващук назвав рішення Львівської обласної ради дискримінаційним. 

"Заборона Львівської області, як це сформульовано, є упередженою, дискримінаційною, і це просто просто дурниця. І я кажу це як діаспорний носій української мови та послідовний борець за позитивні дії щодо культурних продуктів цією мовою, а також за різноманіття", – заявив Роман Ващук.

 

Нагадаємо, що вчора, 19 вересня, на сесії Львівської обласної ради депутати запровадили мораторій на російськомовний культурний продукт. У червні, громадські заклади та підприємства ще матимуть час на на те, щоб виключити із своїх плейлистів російську музику.

Нагадаємо, проект мораторію був підготовлений ВО "Свобода". У проекті рішення йдеться, що мораторій потрібен для "задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора".

Також у проекті рішення наголошується, що облрада має подати звернення до Верховної Ради щодо необхідності внесення змін до законів щодо "заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора".

Додамо, у жовтні минулого року Верховна Рада затвердила обмеження та заборони на проведення гастрольних заходів в Україні російськомовних виконавців.

А у травні 2017 року активісти організували рейди до власників торгових точок поблизу дитячих майданчиків та атракціонів щодо звучання російськомовної музики. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram для отримання моментальних новин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.