Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Меморіал львівських орлят

Четвер, 1 листопада 2018, 11:04

Ситуацію із левами на Меморіалі львівських орлят вирішуватимуть на державному рівні

Меморіал львівських орлят

Міністр закордонних справ Польщі звернувся до Павла Клімкіна щодо вирішення ситуації з розміщення скульптур левів на Цвинтарі орлят у Львові.

Про це повідомляє Польське радіо.

Як заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, проблема щодо встановлення фігур левів на Меморіалі львівських орлят на території  Личаківському кладовищі, яку депутати Львівської облради назвали незаконною, має вирішуватися не лише у Львові, а й у Києві.

"Ми не погоджуємося з цією позицією, це позиція місцевої влади. Представник Міністерства закордонних справ, Посольства Польщі у Києві розмовляв з віце-міністром закордонних справ України. Він представив нашу позицію. Я вважаю, що йдеться про ширший контекст і рішення можуть приймати не в самому Львові, а в Києві, і тому я маю ще надію на збереження діалогу, розмови між нашими державами", – наголосив Яцек Чапутович.

За його словами, нещодавно це питання він обговорив із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіном під час його візиту у Варшаву та зазначив, що розміщення скульптур левів на Цвинтарі орлят для Польщі має велике символічне значення.

Натомість Павло Клімкін пообіцяв розібратися із цим питанням і знайти шляхи розв’язання цієї проблеми.

Нагадаємо, 25 жовтня депутати Львівської облради звернулись до Міністерства закордонних справ України, Кабінету міністрів України із закликом провести розслідування та встановити осіб, причетних до незаконного переміщення скульптур левів та встановлення їх на території Личаківського кладовища.

Міністерство культури і національної спадщини Польщі планувало цього року  "реставрувати фігури левів, які у грудні 2015 року встановили на їхньому початковому місці, де вони знаходилися від 1970-х років".

Як заявляв раніше голова українського Інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович, згідно із документом 2005 року про впорядкування польських військових похованьна території України, сторони домовилися "відмовитися від встановлення скульптур левів біля колонади".

Історію створення та таємниці Цвинтару орлят, Ви можете прочитати в репортажі Варіантів.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.