Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

храм Св. Йосифа

храм Св. Йосифа

google.com.ua

Середа, 5 грудня 2018, 15:07

Костел ХVІІІ століття на Бродівщині відреставрує львівська фабрика "Вікторія"

ТОВ "Креативна фабрика "Вікторія" реставруватиме костел Св. Йосифа у Підгірцях за 17 млн грн.

Про це йдеться на сайті публічних закупівель ProZorro.

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА провів закупівлю на порталі ProZorro із реставрації храму Св. Йосифа (церква Блаженного Миколая Чарнецького та новомучеників УГКЦ) у селі Підгірці Бродівського району.

Аукціон стартував 4 грудня цього року, участь у ньому взяли дві компанії: ТОВ "Креативна фабрика "Вікторія" та ФОП "Федоришин Андрій Григорович", які запропонували здійснити реставрацію храму за 17 196 307,73 грн та 17 283 580 грн відновідно. Переможцем департамент архітектури Львівської ОДА обрав ТОВ "Креативна фабрика "Вікторія", що має здійснити всі роботи до 31 грудня 2019 року.

Зазначимо, стартова вартість закуплі становила 17 284 917 грн.

За даними порталу Youcontrol, ТОВ "Креативна фабрика "Вікторія" зареєстрована у Львові у 2015 році, займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Кінцевими власниками фірми є мешканці смт. Рудне –Анатолій Богач і Наталія Проданчук.

Розмір статутного капіталу підприємства становить 15 000 грн.

Церква Блаженного Миколая Чарнецького та новомучеників УГКЦ (стара назва – костел святого Йосип) – пам'ятка християнської сакральної архітектури XVIII століття, створена в бароковому стилі як органічна частина палацового ансамблю. Будівництво костелу тривало з 1752 до 1766 років.

Нагадаємо, Львівська обласна рада планує звернутися до уряду з вимогою визнати пам’ятками архітектури всі дерев’яні храми, зведені до 1939 року. Додамо, у серпні на реставрацію церков-пам'яток архітектури двох сіл Пустомитівського району планували виділити по 50 тис грн.

Крім цього, за 27 років на Львівщині вщент згоріло 28 стародавніх дерев'яних церков та виникло 108 пожеж у храмах. Додамо, 5 серпня у селі Миколаївського району Львівщини згоріла дерев'яна церква 1798 року, що є пам'яткою архітектури місцевого значення. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: