Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

дерев'яна церква у селі Фусів

bibliotekafusiv.blogspot.com

П'ятниця, 7 грудня 2018, 16:44

Київська фірма відреставрує дерев'яну церкву ХVІІІ століття на Сокальщині

дерев'яна церква у селі Фусів

Церкву Св. Івана Богослова у селі Фусів відреставрують за 2,1 млн грн.

Про це йдеться на сайті публічних закупівель ProZorro.

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА провів закупівлю на порталі ProZorro із реставрації церкви Св. Івана Богослова в селі Фусів Сокальського району.

Аукціон стартував 5 грудня цього року, участь у ньому взяли три компанії: ПП "Будремкомплект", ТОВ "В.Ф.Ф." та ПП "Бакал-Мів", які запропонували здійснити усі роботи за 2 180 690 грн, 2 180 700 грн і 2 641 455 грн відповідно. Переможцем обрали ПП "Будремкомплект", який має виконати реставрацію церквидо 31 грудня 2019 року.

Зазначимо, початкова вартість закуплі становила 2 649 094 грн.

Згідно з даними порталу Youcontrol, ПП "Будремкомплект" зареєстрована у Києві у 2006 році, займається будівництвом житлових і нежитлових будівель, а кінцевим власником фірми є Віталій Корбут.

Розмір статутного капіталу підприємства становить 1 000 грн.

Церква Святого Івана Богослова – пам'ятка архітектури національного значення, збудована у 1782 році коштом Ігнатія Цетнера.

Нагадаємо, у 2017 році Львівська обласна рада виділила 750 тис грн на ремонтні і реставраційні роботи у чотирьох пам'ятках архітектури національного значення.  Із детальним переліком храмів, на роботи у яких депутати виділяли кошти, можна ознайомитись тут.

Додамо, наразі Львівська обласна рада планує звернутися до уряду з вимогою визнати пам’ятками архітектури всі дерев’яні храми, зведені до 1939 року. А у серпні на реставрацію церков-пам'яток архітектури двох сіл Пустомитівського району планували виділити по 50 тис грн.

Крім цього, за 27 років на Львівщині вщент згоріло 28 стародавніх дерев'яних церков та виникло 108 пожеж у храмах. Зокрема, 5 серпня у селі Миколаївського району Львівщини згоріла дерев'яна церква 1798 року, що є пам'яткою архітектури місцевого значення. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.