Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Гута Пеняцька

Гута Пеняцька

loda.gov.ua

Понеділок, 25 лютого 2019, 09:30

Синютка звинуватив комунізм у знищенні мешканців Гути Пеняцької

Олег Синютка назвав фашизм і комунізм причинами геноциду поляків у селі Гута Пеняцька в 1944 році.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Як заявив вчора у Гуті Пеняцькій біля Меморіалу жертвам цивільного населення загиблих під час Другої світової війни у 1944 році, голова Львівської ОДА Олег Синютка, це польське село винищили фашизм та комунізм.

"Чи знаємо ми імена тих, хто спричинився до цього злочину? Так, знаємо. Це – фашизм та комунізм, який 75 років тому панував на українській та польській землях. І ці людиноненависницькі ідеології налаштовували два народи одне проти одного та хотіли знищити нашу віру. Вини нашого народу у цьому немає". – наголосив Олег Синютка.

За його словами, потрібно пам’ятати ці сторінки історії, навчитися від них та, найголовніше, ніколи не повторювати.

Нагадаємо, у січні 2017 року невідомі осквернили пам'ятник вбитим полякам на місці винищеного польського села Гута Пеняцька Бродівського району на Львівщині. Залишки пам'ятника пофарбували у кольори українського прапора УПА, а також намалювали символи СС.

А у березні того ж року представники молодіжного військово-спортивного товариства "Сокілвлаштували під стінами обласної ради пікет з вимогою провести розслідування щодо затримання львівського історика та свободівця Михайла Галущака за те, що він розгорнув червоно-чорний прапор і банер із вимогою відновити зруйновані в Польщі українські могили під час заходів у Гуті Пеняцькій на Бродівщині.

А у 2018 році президент Польщі Анджей Дуда звинуватив українців у геноциді поляків у селі Гута Пеняцька в 1944 році.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.