Новини

Кримінал

Прокуратура позивається до сільради, яка незаконно передала у приватну власність понад 12 га землі

Прокуратура позивається до сільради, яка незаконно передала у приватну власність понад 12 га землі

www.segodnya.ua

Прокуратура позивається до сільради, яка незаконно передала у приватну власність понад 12 га землі

Вівторок, 24 квітня 2012, 16:34

Прокуратура Львівської області подала до суду позов до сільської ради у Городоцькому районі, яка незаконно передала у приватну власність понад 12 га землі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Органи прокуратури Львівщини провели перевірку дотримання вимог земельного законодавства при відведенні земельних ділянок для житлового будівництва та території села Воля Бартатівська Городоцького району. Підставою для перевірки стали звернення мешканців села про позбавлення їх права користуватися громадським пасовищем через те, що цю землю незаконно передали у приватну власність.

У ході перевірки з'ясували, що рішенням Бартатівської сільради цю ділянку, загальною площею понад 12 га, справді відведено для розроблення кварталу індивідуальної житлової забудови та безкоштовно передано у приватні руки. Сільська рада, приймаючи таке рішення, діяла всупереч вимогам земельного та містобудівного законодавства.

Зокрема, містобудівне обгрунтування розташування земельної ділянки під забудову не погоджувалось органами культурної спадщини та земельних ресурсів, а також не проведено обов'язкової державної експертизи та не винесено його на громадське обговорення.

До того ж, Бартатівська сільська рада передала землю у приватну власність для житлової забудови 81 громадянинові без розроблення індивідуальних проектів, що суперечить вимогам ст. 118 Земельного кодексу України.

З огляду на це, прокуратура Городоцького району пред'явила до суду позов про визнання рішень Бартатівської сільської ради протиправними та їх скасування.

Слід відзначити, що усі ці порушення не виявляли під час перевірок органи контролю. Зважаючи на це, прокуратурою району внесено подання начальнику Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про усунення порушень вимог законодавства, причин та умов, що їм сприяють.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.