Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Голосківське кладовище

П'ятниця, 12 липня 2019, 12:50

Маруняк хоче крематорій біля Голосківського цвинтаря

Голосківське кладовище

Львівська міськрада планує виділити ділянку площею 2,2 гектари.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Вчора, 11 липня, відбулося перше засідання робочої групи з питань будівництва крематорію у Львові, на якому обговорили алгоритм дій щодо будівництва крематорію. Перший етап – виділення землі під будівництво.

"Зараз департамент житлового господарства, працює над виділенням земельної ділянки площею 2,2 га. Для цього маємо рішення виконавчого комітету від 11 травня 2018 року про внесення змін до детального плану розширення території Голосківського цвинтаря. Для виготовлення відповідної документації виділили 150 тисяч гривень" – повідомила очільниця робочої групи, директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Ірина Маруняк.

Далі робоча група вивчатиме досвід будівництва і роботи крематоріїв в інших містах. В Україні крематорії працюють у Києві (ще з 1970 року), Харкові та Одесі. У Києві і Харкові сьогодні кремують 65% померлих.

"Чому питання будівництва крематорію зараз стоїть так гостро? На території міста Львова є 12 цвинтарів. З них лише три діючих. Ліміт земельних ділянок цих цвинтарів вичерпується. Їх вистачить орієнтовно на 2-3 роки. Тож зараз ми працюємо по двох напрямках: доєднання земельних ділянок до діючих цвинтарів і будівництво крематорію" – розповідає Ірина Маруняк.

Очільниця робочої групи також зазначає, що крематорій має бути комунальний. Однак, не виключено, що на конкурсних засадах залучатимуть інвесторів. У комплексі з крематорієм має бути зал прощання і капличка.

Нагадаємо, 25 квітня на пленарному засіданні львівські депутати вимагали знайти ділянку для нового цвинтару у Львові та відновити роботи над створенням крематорію.

Зазначимо, що 19 червня Андрій Садовий створив робочу групу щодо будівництва крематорію у Львові.

Додамо, що сільради поблизу Львова відмовилися виділити землю для будівництва крематорію.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.