Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

мозаїка магазину "Океан"

Vgorode.ua

П'ятниця, 19 липня 2019, 10:32

Забудовник знищив історичну мозаїку магазину "Океан" у Львові

мозаїка магазину "Океан"

Інспекція Держархбудконтролю перевірила будівлю і виявила, що забудовник справді знищив історичну мозаїку, але компанія обіцяє відновити її в тому ж орнаменті.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Вчора, 18 липня, інспекція Держархбудконтролю провела позапланову перевірку будівлі колишнього магазину "Океан" на вул. Володимира Великого, 26а щодо попередньої інформації про знищення мозаїки.

Проект реконструкції магазину, який затвердили на засіданні виконавчого комітету Львівської міськради, передбачав збереження мозаїки в її автентичному вигляді. Проте перевірка виявила, що історичну фреску справді зруйнували.

"Нас на об’єкт допустили, усі відповідальні особи ознайомилися з документами щодо проведення перевірки, яка зараз у встановленому законом порядку відбувалася на місці. І справді зафіксовано, що фреску знищили. У разі доведення вини порушникам загрожують штрафні санкції, розмір яких залежить від того, як буде кваліфіковано дані дії", – розповів начальник юридичного відділу Інспекції Держархбудконтролю у Львові Святослав Кіндратів.

                                           (Фото Львівської міської ради)

Представник компанії-забудовника запевнив, що мозаїку на стіні колишнього магазину "Океан" відновлять в тому ж орнаменті.

"Ми маємо всі дозвільні документи: земля, містобудівні. У нас все ведеться згідно з чинним законодавством. Ми нічого не знищували. У робочому проекті передбачено, що орнамент цієї мозаїки буде збережений, і в тому вигляді, в якому він був на цій стіні. Наш проектом передбачає переміщення цієї стіни на 2 метри. Фахівці тиждень тому зробили сканування в 3D форматі. Ми не порушили нічого. Я можу пообіцяти, що стіна з цим орнаментом буде в такому вигляді, в якому вона була", – пояснив співвласник компанії-забудовника Володимир Швед.

Відтак перевірка будівництва триває. У разі доведення порушень на забудовника накладуть штрафні санкції, а також анулюють дозвіл про початок виконання будівельних робіт і винесуть припис про зупинення будівельних робіт. Також міськрада вимагає від виконавця відновлення мозаїки.

"Коли видавали дозвільну документацію на ці роботи, публічно анонсували, що тут буде збережена історична мозаїка, яка є важливим елементом цього мікрорайону. Тому які би технології не потрібно було застосувати, мозаїку треба відновити. Я вважаю повним абсурдом те, що сьогодні сталося", – підсумував заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, вчора інспекція держархбудконтролю отримала доручення на проведення позапланової перевірки будівлі колишнього магазину "Океан" на предмет дотриманні містобудівного законодавтсва. Про знищення мозаїки магазину повідомили на сторінці у Фейсбуці групи "Зручне місто".

Зазначимо, маркет "Океан" був збудований у 1982 році. Мозаїку з рибами було створено на основі ескізу відомого львівського художника Володимира Патика. У 2012 році Варіанти поспілкувалися з митцем.

Володимир Патик помер 2016 року на 90 році життя.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.