Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

панно на Погулянці

панно на Погулянці

city-adm.lviv.ua

Вівторок, 13 серпня 2019, 17:21

Міськрада Львова планує визнати панно на Погулянці пам’яткою радянського мистецтва

Щоб зберегти панно колишнього заводу Укрвино на вул. Погулянка його планують визнати цінною пам’яткою радянського мистецтва.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Львівська міськрада підготує проекту рішення щодо визнання панно на будівлі колишнього заводу "Укрвино", а тепер ДП "Львівське агроторгове підприємство", що на вул. Погулянка, 26, цінним об’єктом радянської культури.

Як зазначила начальниця управління охорони історичного середовища міськради Лілія Онищенко, панно створили у 1979 році художники Григорій Кічула та Ярослав Шеремета.

Станом на сьогодні ДП "Львівське агроторгове підприємство" збанкрутувало і його майно виставили на аукціон, відтак міськрада планує демонтувати панно та передати його на баланс музею "Територія терору". 

"Очевидно тут дуже цікава техніка виконання, не схожа на всі інші мозаїки у Львові. Тобто для цього малюнку створювалася кожна плиточка окремо. Викласти мозаїку з таких плиточок було доволі складно, адже це була дуже кропітка робота. Думаю, що це панно потребує ретельнішого дослідження, як мистецька пам'ятка радянського періоду", – пояснила Лілія Онищенко. 

Нагадаємо, Львівська міськрада зацікавилася панно на Погулянці через інформацію про продаж майна заводу "Укрвино". А нещодавно виконавчий комітет міськради прийняв рішення про збереження історичних мозаїк на території Львова та вирішив скласти їх перелік.

Додамо, в липні забудовник знищив мозаїку  з рибами на будівлі колишнього магазину "Океан". 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.