У Львівській міській раді розробили Кодекс етичної поведінки посадових осіб в якому затвердили перелік неприйнятної поведінки для чиновників.
Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Сьогодні, 30 серпня, на засідання виконкому розглянули питання про затвердження Кодексу етичної поведінки посадових осіб та працівників виконавчих органів Львівської міської ради, її установ, організацій та комунальних підприємств.
Однак питання перенесли, тому що міський голова Львова Андрій Садовий закликав громаду долучитись до його створення.
"Треба на цьому положенні зробити особливий акцент, щоб усі дали свої зауваження і наступного тижня ми розглянемо це на виконкомі. Якщо ми зараз це питання проголосуємо, щоб потім не було дискусій, що хтось не знав чи не бачив. Це важливе рішення для громади міста, цей кодекс критично важливий, щоб максимально всі долучились і тоді ми винесемо на голосування. Цей кодекс розробляли представники, зокрема, і громадського сектору. Важливо, щоб документ був досконалий. Пропоную перенести його на наступний тиждень" – зазначив Андрій Садовий.
Цей Кодекс розроблений для урядників місцевого самоврядування. Із документои посадовців можна ознайомитись на сайті Львівської міської ради.
"Пригадую, коли почав працювати міським головою, ми ввели таке правило, що коли ви телефонуєте в мерію, то урядник має сказати: "Доброго дня. Мене звати так-то. Чим можу допомогти?". Важлива етичність спілкування. Розумію, що дуже часто є люди, які мають професію конфліктувати, розумію, що сьогодні багато криміналітету створили громадські організації та імітують громадську діяльність. Це є, але це жодним чином не скасовує необхідність урядників в місті мати повагу та пошану до усіх мешканців і робити свою роботу якісно" – додав Андрій Садовий.
Інформаційна довідка до рішення виконавчого комітету
Нагадаємо, у вересні 2018 року Андрій садовий розпорядився створити робочу групу для розробки Кодексу етичної поведінки службовців міськради, до складу якої увійшли посадові особи та представники громадськості.
До створення проекту Кодексу залучили доктора наук з державного управління, професор Марію Рудакевич, міжнародного експерта із питань запобігання корупції організації "Governance and Integrity" Франса Гередтса. Проект отримав позитивні відгуки від експертів громадської організації Центр "Ейдос".