Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

Гаська Шиян

Гаська Шиян

ФБ Гаськи Шиян

Четвер, 3 жовтня 2019, 17:15

ЄС нагородив Гаську Шиян за карикатуру на святий Львів

Львівська письменниця Гаська Шиян стала лауреаткою Літературної премії ЄС за 2019 рік.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Вчора, 2 жовтня, у брюссельському Центрі образотворчого мистецтва Bozar відбулася церемонія вручення Літературної премії ЄС за 2019 рік. Лауреаткою премії вперше за 11 років її існування стала українська письменниця львів'янка Гаська Шиян із романом "За спиною".

Окрім неї, лауреатами премії стали ще 13 авторів з європейських країн, зокрема з Австрії, Польщі, Словаччини, Греції, Італії та інших. Письменники від України та Грузії брали участь у конкурсі на здобуття цієї премії вперше.

Лауреати премії отримали грошову винагороду у розмірі 5 тисяч євро. Проте, як заявив під час церемонії нагородження єврокомісар з питань культури, освіти, молоді та спорту Тібор Наврачич, головна цінність премії полягає у тому, що переможців перекладуть європейськими мовами і просуватимуть на книжковому ринку ЄС за підтримки рамкової програми Єврокомісії "Креативна Європа".

У романі "За спиною" розповідається про 27-річну українку Марту, життя якої змінилося після того, як її хлопець отримав повістку і пішов на війну. Марті важко змиритися з тим, що вона не може більше насолоджуватися простими життєвими радощами разом з коханою людиною, тому вона не сприймає аргументів про патріотизм та національну ідею.

"Моя книга передусім про пошук безпеки у сучасному світі, про пошук місця, де панувала б ідеальна гармонія, і про нове покоління українських емансипованих жінок. В українському суспільстві зараз панують породжені війною кліше, які накладають соціальний тиск на жінок: якою має бути дівчина героя, дружина героя чи вдова героя, а також на чоловіків, вимагаючи від них сильної маскулінності. Ось, власне, моя книга про боротьбу цих кліше і внутрішній конфлікт героїні, який з ними пов'язаний" – розповіла Гаська Шиян.

Зазначимо, літературна премія ЄС, яка була заснована 2009 року, вручається щорічно у галузі сучасної прози і має на меті популяризувати творчість молодих авторів з європейських країн. Відбір творів на національному рівні проводять спеціально призначені на місцях журі.

Нагадаємо, Варіанти якраз вчора написали рецензію на роман "За спиною" Гаськи Шиян.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.