Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Андрій Москаленко

Андрій Москаленко

П'ятниця, 17 січня 2020, 12:40

Москаленко став на стежку війни з руйнівниками пам'яток архітектури у Львові

У Львівській міськраді створять чорний список руйнівників пам'яток архітектури і пропонують підняти штрафи за нищення приміщень у сто разів.

Сьогодні, 17 січня, під час засідання виконавчого комітету Львівської міськради заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко повідомив, що у Львові планують створити "Чорний список" руйнівників пам'яток архітектури.

"Останнім часом почастішали самовільні вульгарні роботи на пам'ятках архітектури. За останній час нами було обліковано 68 випадків, де здійснюються самовільні роботи. Є ініціатива формування чорних списків руйнівників пам'яток архітектури, де має бути оприлюднено прізвище кожного власника цього приміщення, має бути належне реагування правоохоронних органів, а в цих приміщеннях не кладати жодних угод оренди" – пояснив Андрій Москаленко.

За його словами, інформацію про порушників збиратимуть протягом тижня часу, тому закликають усіх мешканців, хто має факти подібних дій, повідомити у міськраду. По об'єктах, на яких уже зафіксували порушення склали 177 протоколів.

"Ми розуміємо, що дана система стягнень не працює тому за нашою ініцативою розглядаються зміни до законодавства. Ми пропонуємо в 100 разів збільшити штрафи, зокрема фізичні особи мають бути оштрафовані не на 1700 грн, а на 170 тис грн, а юридичних осіб пропонуємо штрафувати замість 170 тисяч на 17 мільйонів" – додав Андрій Москаленко.

Для іноземців, які орендують у Львові приміщення та здійснюють в них самовільні роботи, пропонують конфісковувати паспорт, поки орендар не приведе приміщення до попереднього стану. 

До кінця до наступного тижня у міськраді оприлюднять прізвище власників приміщення, які здійснили руйнування пам'ятки, з ними публічно буде рекомендовано не укладати угоди оренди та справи усіх порушників скерують у правоохоронні органи на реагування.

Нагадаємо, 2 березня 2018 року виконавчий комітет Львівської міськради затвердив рішення "Про створення адміністративної комісії при виконавчому комітеті Львівської міськради"

Зазначимо, що тепер за заміну дерев'яних вікон на пластикові в центрі міста штрафуватимуть не тільки власників приміщень, але й фірми, які виконували роботу.

Нагадаємо, раніше Львівська міська рада затвердила розмір штрафів юридичним особам, що є власниками або уповноваженим ним органом чи замовником робіт на пам'ятках.

Також у квітні міський голова Львова Андрій Садовий розпорядився створити робочу групу для вирішення проблемних питань збереження архітектурної спадщини Львова.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.