Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

вілла Бачевських

Вівторок, 4 лютого 2020, 15:47

Москаленко відкриє у віллі Бачевських відділення Приватбанку

вілла Бачевських

Віллу Бачевських, що на вул. Вітовського, 35а повернуть до попереднього вигляду та облаштують у будівлі відділення Приватбанку.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Віллу Бачевських, що на вуиці Вітовського, 35а відновлять до автентичного вигляду, скляну незаконну добудову знесуть, а колір фасаду повернуть до попереднього. Після цього у будівлі з'явиться новий оренадр – "Приватбанк".

"Завдяки спільній позиції "Приватбанку" і міської ради нам вдасться зберегти ще одну історичну будівлю нашого міста. Скляну добудову ми вже почали демонтовувати. Також за сприятливих погодних умов, швидше за все, що це буде місяць травень, фасад будівлі також буде повернуто до первісного автентичного вигляду. Така домовленість є з власниками будівлі" – заявив директор відділення "Приватбанку" у Західному регіоні Андрій Якимів.

За декілька місяців у будівлі вілли облаштують одне з відділень "Приватбанку".  Як відзначає заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, що орендар поставив вимогу, що для того, щоб повноцінно орендувати приміщення будівлі, вона має бути приведена до належного вигляду.

"Почергово буде врегульовано всі питання щодо кольористики фасаду. Управління охорони історичного середовища надасть свої пропозиції щодо автентики. Тому завдяки "Приватбанку" ця пам'ятка повернеться до свого автентичного вигляду, і для нас це є перемогою, бо фактично ніхто не вірив, що ця конструкція може бути демонтована. Така швидка дія не була б можливою, якби не позиція орендаря" – заявив Андрій Москаленко.

Нагадаємо, у липні 2018 року ззовні будинку провели незаконні роботи – заміну вікон і фарбування фасаду. За це адмінкомісія міськради у серпні 2018 року наклала на власника штраф у розмірі 17 000 гривень.

А вже 27 березня 2019 року адміністративна комісія при виконкомі Львівської міськради, оштрафувала ПП "Кас Консалтинг" на 170 тис грн за будівництво скляної конструкції над входом у віллу Бачевського на вул. Вітовського, 35а.

Додамо, 2 жовтня 2019 року Андрія Москаленка викликали до суду за оштрафування фірми, яка добудовувала віллу Бачевського, а 3 лютого цього року у Львові почали демонтаж незаконної скляної добудови на віллі Бачевських.

Зазначимо, Вілла Бачевського – пам'ятка архітектури місцевого значення, збудована у 1926 році. Архітектор – Вітольд Якімовський. У міжвоєнний час у цьому будинку на вулиці Pełczyńska, 35 (нині вул. Вітовського) проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. У часи панування Польщі тут розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР – дитячий садок.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.